Ukrayna ile Rusya arasındaki gerilimde, batılı ülkeler Kiev yönetimini destekleyen açıklamalarını sürdürürken Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, batılı ülkelerin Ukrayna'yı silahlandırmaya devam ettiğini söyledi. İngiliz Hava Kuvvetleri'ne ait nakliye uçaklarıyla ülkeye silah sevkiyatının yapıldığı söyleyen Zaharova, "İngiltere birkaç gündür Hava Kuvvetlerine ait askeri nakliye uçaklarıyla Ukrayna'ya silah gönderiyor. Her uçak 77 buçuk ton silah taşıyor ve toplamda 6 uçuşta 460 ton silah yardımı yapılıyor" açıklamasını yaptı.

Batılı ülkelerin Ukrayna'ya silah yardımı sağladığını belirten Zaharova, "ABD yakın zamanda Ukrayna’ya 30 adet Javelin tanksavar füzeleri olmak üzere toplam 180 adet füze gönderdi" dedi.

Batı ve Ukrayna medyası tarafından yapılan, Rusya'nın, Ukrayna'yı işgal edeceğine dair haberleri de eleştiren Zaharova, "Şuanda batı ve Ukrayna medyası, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal edeceğine dair spekülatif haberlerini yine tekrarlıyor. Bu haberlerin, somut delil oluşturmak için yapıldığını düşünüyoruz" dedi.

Rusya ile ABD arasındaki kriz altın fiyatlarını vurdu! Son iki ayın en yüksek seviyesi Rusya ile ABD arasındaki kriz altın fiyatlarını vurdu! Son iki ayın en yüksek seviyesi Altın fiyatları son iki ayın zirvesine çıktı. ABD ve Rusya arasındaki gerilim, altın fiyatlarında yükselişe neden oldu. Özellikle Rusya’nın Ukrayna’ya saldırma ihtimaline karşı ABD Başkanı Joe Biden'ın yaptığı konuşma sonrası altın fiyatları hızlı bir yükselişe geçti. 20 Ocak Perşembe gününde gram altın 790 TL’den 800 TL sınırına yaklaştı. Çeyrek altın ise 1316 TL seviyelerinde işlem görüyor. İşte güncel altın fiyatları…
Ukrayna krizi büyüyor! ABD ile Rusya savaşa girebilir Ukrayna krizi büyüyor! ABD ile Rusya savaşa girebilir ABD'li yetkililer, Rusya'nın muhtemel Ukrayna saldırısına karşı hazırlıklı olduklarını duyurdu. Yetkililer, böyle bir şey gerçekleşirse ABD'nin de Rusya'ya karşılık verebileceğini bildirdi.