Afganistan'da Taliban geçici hükümeti, şimdi de TikTok uygulaması ve PUBG oyununu yasaklamaya hazırlanıyor. Geçici hükümetin sözcüsünün yardımcısı İnamullah Samangani, basına yaptığı açıklamada, İletişim ve Bilgi Teknolojisi Bakanlığına TikTok ile PUBG'nin yasaklanması için talimat gönderildiğini söyledi. Karara gerekçe olarak "bu uygulamaların gençlerin gelişimini olumsuz etkilemesini" gösterdi.  Samangani, kararın hükümetin kabine toplantısında alındığını belirtti.

NÜFUSUN DÖRTTE BİRİ İNTERNET KULLANIYOR

Öte yandan, PUBG oyununun eski hükümette de yasaklanması gündeme gelmişti. TikTok, Afganistan gençleri arasında çok popüler ve eğlence kaynaklarından biri olarak görülüyor. Ülkedeki diğer popüler sosyal medya ağları arasında Facebook ve WhatsApp bulunuyor. DataReportal'ın ocak ayında yayımladığı verilere göre yaklaşık 39 milyonluk nüfusu olan Afganistan'da 9 milyondan fazla kişi internet kullanıyor.

Afganistan'da camiye saldırı! Ölü ve yaralılar var Afganistan'da camiye saldırı! Ölü ve yaralılar var Afganistan'da Mezar-ı Şerif kentinde Şiilerin yoğunlukta olduğu bir camide namaz vakti şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlama sonucu ölü ve yaralıların olduğu belirtilirken, olayın terör saldırısı olabileceği bildirildi.

Ağrı’da yakalanan Afganistan uyruklu 227 göçmen ülkelerine geri gönderildi Ağrı’da yakalanan Afganistan uyruklu 227 göçmen ülkelerine geri gönderildi Türkiye’ye yasa dışı yollarla giren Afganistan uyruklu 227 düzensiz göçmen Ağrı Havalimanı’ndan uçakla ülkelerine geri gönderildi.

Dünyanın bir numarasıydı! Afganistan haşhaş ekimini tamamen yasakladı Dünyanın bir numarasıydı! Afganistan haşhaş ekimini tamamen yasakladı Afganistan'da Taliban geçici hükümeti, ülke genelinde haşhaş ekimini tamamen yasakladı. Karara göre ülke genelinde haşhaş ekimi yapılmayacak.