Nijerya'nın Rivers eyaletinde dün gece yasa dışı bir petrol rafinerisinde patlama yaşandı. Meydana gelen patlamada en az 100 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. 

ÜLKEDE ÇOK SAYIDA YASA DIŞI PETROL RAFİNERİSİ BULUNUYOR

Rivers Eyaleti Petrol Kaynakları Sorumlu Komiseri Goodluck Opiah, yaptığı açıklamada, dün gece Rivers eyaletinde bulunan yasa dışı bir petrol rafinerisinde patlama yaşandığını belirtti. Opiah, patlamanın ardından çıkan yangında en az 100 kişinin yanarak can verdiğini ifade etti.

Afrika kıtasının petrol ve doğal gaz zengini Nijerya'da, hükümetin çabalarına rağmen çok sayıda yasa dışı petrol rafinerisi bulunuyor. Hükümet, ülkede petrol hırsızlığı ve vandalizm nedeniyle günlük 200 bin varil ham petrolün kaybedildiğini açıklamıştı.

Nijerya'nın Rivers eyaletinde Ekim 2021'de de yine yasa dışı bir petrol rafinerisinde patlama olmuş, 25 kişi hayatını kaybetmişti.

ABD'de petrol rafinerisinde korkutan yangın: 4 yaralı ABD'de petrol rafinerisinde korkutan yangın: 4 yaralı ABD'li enerji devi ExxonMobil'in Texas eyaletindeki petrol rafinerisinde çıkan yangında 4 kişi yaralandı. Alevlere müdahale sürüyor.

Nijerya'da yasa dışı petrol rafinerisinde patlama: 25 kişi öldü Nijerya'da yasa dışı petrol rafinerisinde patlama: 25 kişi öldü Nijerya'da bulunan ve yasa dışı olduğu öğrenilen petrol rafinerisinde patlama meydana geldi. Patlama sonucunda 25 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi yaralandı.

Meksika’da petrol rafinerisinde korkutan yangın Meksika’da petrol rafinerisinde korkutan yangın ​Meksika’nın devlet petrol şirketi Pemex’e ait bir petrol rafinerisinde yangın çıkarken, metrelerce yükselen alevler halkı korkuttu.

Suriye’de rejime ait petrol rafinerisinde yangın Suriye’de rejime ait petrol rafinerisinde yangın Suriye’nin Humus ilinde Esad rejimine ait petrol rafinerisinde yangın çıktı.