Barbie bebeklerinin yeni koleksiyonu Haziran’da ‘Fashionista’ isimli koleksiyon ile piyasaya çıkacak. Koleksiyonda ilk kez işitme cihazı olan Barbie ve vitiligosu olan Ken gibi pek çok oyuncak bebek yer alacak.Yeni Barbie bebekeler, haziran ayında ‘Fashionista’ isimli koleksiyon ile piyasaya çıkacak. 

Barbie bebeklerin çeşitliliğinin artması için Mattel oyuncak şirketi olumlu adımlar attı ve yeni koleksiyonda çocukların kendilerinin yansıtıldığını görmesini amaçladıklarını belirtti. Şirket ayrıca çocukların ‘kendilerine benzemeyen bebeklerle oynayarak’ kapsayıcılığın önemi konusunda farkındalık kazanmasını da amaçlanıyor.

Yeni koleksiyonda tektip Barbie vücudu da değişiyor ve erkek bebeklerdeki geniş omuzlar daha daraltılarak daha az kaslı bir silüette olacak.

Tamamen doğal ve sağlıklı... 'Barbie' bebeklerin yerini 'Ezo Gelin' bebekler alıyor Tamamen doğal ve sağlıklı... 'Barbie' bebeklerin yerini 'Ezo Gelin' bebekler alıyor Gaziantep’te tamamen doğal ve sağlıklı bez malzemelerden yapılan 'Ezo Gelin' bebekler, 'Barbie' bebeklerin tahtını sallıyor. Yöresel simgeleri de üzerinde barındıran Ezo Gelin bebeklere ilgi her geçen gün artıyor.
Saraylı bebekler Barbie’ye rakip! Saraylı bebekler Barbie’ye rakip! Padişah anneleri ve kızlarının harem elbiseleri araştırılarak, asırlar sonra yeniden dikildi. Bu kıyafetlerle de geleneksel kitre bebekler hazırlandı.
Paris Moda Haftası'nda Barbie sergisi Paris Moda Haftası'nda Barbie sergisi ABD’li oyuncak üreticisi Ruth Handler tarafından New York’ta üretilen "Barbie" bebeği 57. yıl dönümüne Paris’te düzenlenen özel sergiyle girdi.