BBC'nin haberine göre, Victoria, gamalı haçın sergilenmesini yasaklayan ilk Avustralya eyaleti oldu. Yeni yasaya göre, sembolü kasıtlı olarak sergileyen kişiler 1 yıla kadar hapis veya 22 bin Avustralya doları (15 bin ABD doları) para cezasına çarptırılabilecek.

Eyalet Başbakanı Dan Andrews konuya ilişkin, "Kimsenin ırkçılık, nefret veya antisemitizmi yaymaya hakkı yok." dedi. Eyaletin Başsavcısı Jaclyn Symes yaptığı açıklamada, "Nazi sembolü, tarihin en nefret dolu ideolojilerinden birini yüceltiyor. Halka açık olarak sergilenmesi daha fazla acı ve bölünmeye neden olmaktan başka bir şey yapmıyor." ifadesini kullandı.

Diğer eyaletler de benzer yasalar çıkarmayı planlıyor. Sembolün tarihi, eğitimsel ve sanatsal bağlamlarda gösterilmesi için muafiyetler bulunuyor. Kişiler, yalnızca sembolün kaldırılmasına yönelik ilk talebi reddederlerse yargılanacak. Yeni yasa altı ay içinde yürürlüğe girecek.

Hitler'in 'Alman donanmasının gururu' dediği gemiyi bombalayan mürettebattan biriydi! 100 yaşında öldü Hitler'in 'Alman donanmasının gururu' dediği gemiyi bombalayan mürettebattan biriydi! 100 yaşında öldü 12 Kasım 1944’te İngiliz donanmasına ait Lancaster bombardıman uçağı ile Alman donanmasına ait savaş gemisi Tirpitz’i batıran İngiliz mürettebattan Sydney Grimes vefat etti.
‘Hitler’ gerginliğine Putin ayarı: Özür diledi ‘Hitler’ gerginliğine Putin ayarı: Özür diledi Rus Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un "Hitlerin Yahudi asıllı olduğu" şeklindeki ifadeleri nedeniyle Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İsrail Başbakanı Naftali Bennett'ten özür diledi.