2021 KPSS sonuçları adayların erişimine açıldı. ÖSYM Başkanı Aygün tarafından yapılan duyuruda, adayların sınav sonuçlarını https://sonuc.osym.gov.tr sayfasından öğrenebileceği bildirildi.

BAŞKAN AYGÜN SOSYAL MEDYADAN DUYURDU
1 Ağustos'ta düzenlenen 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) ile 7-8 Ağustos'ta gerçekleşen 2021-KPSS (Alan Bilgisi) ve 15 Ağustos'ta yapılan 2021-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavlarına ait madde analizleri incelendi, cevap anahtarları kontrolleri tamamlandı, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirildi.

Buna göre, 15 Ağustos'ta uygulanan 2021-KPSS ÖABT sınavında "kimya/kimya teknolojisi öğretmenliği testi" temel soru kitapçığındaki 13 numaralı sorunun "C" olarak girilmiş doğru cevabın "A" olarak düzeltilmesine karar verilerek değerlendirme işlemleri tamamlandı.

Adaylar, sınav sonuçlarını ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden öğrenebilecek.

KPSS sonuçlarının açıklandığı bilgisini sosyal medya hesabından duyuran ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, sınav sonuçlarının hayırlı olmasını diledi.

Erdoğan: 15 bin yeni öğretmen ataması daha yapacağız Erdoğan: 15 bin yeni öğretmen ataması daha yapacağız Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile 15 bin yeni öğretmen ataması yapılacağını duyurdu.

KPSS temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayımlandı KPSS temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayımlandı Bugün gerçekleşen 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Oturumlarının temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarları ÖSYM tarafından yayımlandı.