ASELSAN, uluslararası bir müşterisi arasında yurt dışı satış sözleşmesi imzalayarak kazançlı bir girişime adım attı. ASELSAN’ın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, uluslararası bir müşterisi arasında bir yurt dışı satış sözleşmesi imzalandığı ve sözleşmesinin toplam bedelinin 11 milyon 950 bin 760 dolar olduğu belirtildi.

2022 YILI İÇERİSİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Savunma sistemleri ihracatı ile ilgili olarak imzalanan yurt dışı satış sözleşmesinin toplam bedelinin 11 milyon 950 bin 760 dolar olduğu belirtilen açıklamada, söz konusu sözleşme kapsamında teslimatın 2022 yılı içerisinde gerçekleştirileceği kaydedildi.

ASELSAN’IN KASASINA 150 MİLYON DOLAR GİRECEK

ASELSAN'ın 7 Aralık'taki Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, Savunma Sanayii Başkanlığı ile toplam 700 milyon lira ve 85 milyon dolar bedelli bir elektronik harp projesi sözleşmesi imzalandığı bildirilmişti. Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatların 2024-2026 döneminde gerçekleştirileceği aktarılan açıklamada, "Şirketin cirosunu olumlu etkileyecektir" değerlendirmesi yapıldı.

ASELSAN finans yazılımları üretecek ASELSAN finans yazılımları üretecek Türk savunma sanayisinde büyük başarılara imza atan dünya devi ASELSAN, 129,7 milyon dolarlık sözleşme ile finansal teknoloji alanına giriyor.

Yerli üretimde büyük adım! Türk Telekom ve ASELSAN bir arada Yerli üretimde büyük adım! Türk Telekom ve ASELSAN bir arada Türk Telekom ve ASELSAN, yerli ve milli teknolojiler geliştirme kapsamında yeni bir iş birliğine imza attı. ASELSAN’ın yeni geliştirdiği 2G-3G-4.5G baz istasyonu anteni, Türk Telekom ile birlikte aktif bir sahada denenmeye başlandı.

Millî savaş uçağını ASELSAN donatacak Millî savaş uçağını ASELSAN donatacak Türk Savunma Sanayii’nin lider şirketi ASELSAN, sahip olduğu kabiliyetler ve geliştirdiği teknolojilerle Millî Muharip Uçağını (MMU) donatacak.