Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülen Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi ile Bazı Kanunlarda ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi.

Merkez Bankası'nda bulunan yabancı ülke Merkez Bankaları'na ait para, alacak, mal, hak ve varlıklar haczedilemeyecek, ihtiyati tedbir veya haciz konulamayacak.

Vergi kanunları uyarınca iadesi talep edilen vergilere ilişkin olarak açılan davalarda, dava konusu tutarın yüzde 50'si oranında teminat alınmadan yürütme durdurma kararına verilemeyecek.

Bireysel emeklilikte devlet katkısı oranı yüzde 25'ten yüzde 30'a çıkarılıyor.

BOTAŞ tarafından Bakanlık görüşü alınmak kaydıyla bölgesel ve iklimsel koşullar dikkate alınarak il veya bölge bazında kademeli doğal gaz satış fiyatı uygulanabilecek.

01/07/2021 ile 31/12/2021 tarihleri arasında ihalesi yapılan işlerde ihale tarihinin içinde bulunduğu aya ait endeks, 01/07/2021 tarihinden önce ihale edilen işlerde 2021 Haziran ayına ait endeks temel endeks olarak kabul edilerek ve sözleşme fiyatları kullanılarak yüklenicinin başvurusu üzerine sözleşmesine göre hesaplanan fiyat farkı ilave olarak fiyat farkı verilebilecek.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 2500 TL

 

En düşük emekli maaşı 2 bin 500 TL olması öngörülüyor.

TL mevduatlarına kur artışına karşı destek öngörülüyor.

İhracattan ve üretim faaliyetlerinden elde edilen gelirlerden Kurum Vergisi oranı bir puan indirimli uygulanacak.

MEMUR MAAŞLARINA YÜZDE 30,95 ZAM

 

Kamu görevlilerinin aylık ve ücretlerinde Ocak-Temmuz 2022 dönemi için uygulanacak artış oranı yüzde 7.5 yapılacak ve Ocak 2022 tarihinden itibaren yüzde 30.95 zam yapılıyor.

Erdoğan kabine sonrası müjdeyi duyurmuştu : Memur ve emekliye ek zam teklifi Meclis’te Erdoğan kabine sonrası müjdeyi duyurmuştu : Memur ve emekliye ek zam teklifi Meclis’te Memur ve emekliye ek zam, TL finansal araçlara talebin artırılması, kademeli doğal gaz satış fiyatı belirlenmesi düzenlemelerini de içeren kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu.

Memur-Sen'den ek zam açıklaması Memur-Sen'den ek zam açıklaması Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın sosyal medya hesabından; duyurulan ilave zam ile birlikte ilk altı ay için maaş ve ücretlerde yüzde 30,5'lik bir artış olacağını söyleyerek, söz konusu zammın ateşi bir miktar alacağını ifade etti.

Sosyal yardımlara yeni yıl zammı Sosyal yardımlara yeni yıl zammı Yeni yıla girmemiz ile birlikte emekliye, memura zamlar geldi. Devletin ekonomik ve sağlık açısından durumu iyi olmayan yaşlılara, yaşlıların bakımını üstlenen akrabaya, raporla engelli olduğu tespit edilen ve sosyal güvencesi bulunmayan vatandaşlara verdiği desteğe de zam yapıldı.