Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), şubat ayına ilişkin sanayi üretim endeksi sonuçlarını açıkladı. Sanayi üretim endeksi, şubatta aylık bazda yüzde 4,4, yıllık bazda yüzde 13,3 artış gösterdi.

Buna göre, sanayinin alt sektörleri incelendiğinde, şubatta madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 6,1, imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 14,4 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi yüzde 4,9 arttı.

AYLIK YÜZDE4.4 ARTTI

Madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki aya göre yüzde 3,0 azalırken, imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 5,1 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi yüzde 0,1 arttı.

Sanayiciden çağrı: Bizi değil çiftçiyi destekleyin Sanayiciden çağrı: Bizi değil çiftçiyi destekleyin İHBİR Başkan Adayı Kazım Taycı, Rusya-Ukrayna krizinin çiftçinin sübvanse edilmesinin önemini gösterdiğini belirterek "Bizi, sanayiciyi desteklemesinler, çiftçiye destek versinler. Türkiye’de ekilmeyen bir metrekare toprak kalmamalı. Biz ayaklarımızın üzerinde dururuz. Yeter ki çiftçinin yüzünü güldürelim" dedi.

Gözler Türk savunma sanayisinde: Tanklardan uçaklara hepsi boy gösterecek Gözler Türk savunma sanayisinde: Tanklardan uçaklara hepsi boy gösterecek Yerli ve milli teknoloji hamlesi tüm hızıyla devam ederken dünyanın gözü kulağı Türk savunma sanayisinin yeni nesil araçlarına çevrildi. Türkiye'nin önde gelen 10 savunma sanayi şirketi bu kez de Latin Amerika'da boy gösterecek.

Sanayide elektriğe zam yapıldı Sanayide elektriğe zam yapıldı Resmi Gazete'de bugün yayımlanan kararla beraber elektrikte sanayi abonelerinin tarifesine yaklaşık yüzde 20 zam yapıldı.