2022 yılında kripto paralarda ve altında yaşanan değer kaybı hiç olmadığından ağır bir darbe yaşattı. Uzmanlar ise gelecek yıllardan daha umutlu. Özellikle Fed’in faiz artırım hamleleri ve sıkı para politika uygulamaları kripto paralarda sert düşüşe neden oldu. Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone ise Twitter hesabından paylaşımlarda bulunarak altın ve kripto paralarla ilgili kritik değerlendirmelerde bulundu. 

“ÇOĞU EMTİADAN DAHA İYİ PERFORMANS GÖSTEREBİLİR”

Hisse senetlerinin düşmesiyle altın ve Bitcoin’in yükseleceğini belirten Mike McGlone şu değerlendirmelerde bulundu:

“Hisse senetleri düşüyorsa, Bitcoin, altın ve tahviller piyasayı sallayabilir. Özellikle Fed çenesini tutmayı başarırsa, Bitcoin çoğu riskli varlıktan ve çoğu emtiadan daha iyi performans gösterme eğilimi var”

FED’İN KARARLARI ANALİSTLERİ İKİYE BÖLDÜ

Genel olarak baktığımız zaman ise piyasa gözlemcileri Fed’in çok fazla hızlı hareket edip etmeyeceği ve hisse senetlerinin hızlı artışlarının hisse senedi fiyatlarına neden olabileceği her şeyi zaten fiyatlamış olup olmadığı konusunda ikiye bölünmüş durumda. Fed’in enflasyonu dizginlemesi için muhtemelen daha fazla faiz artırımı yapılması gerekecek, bu da McGlone’un da işaret ettiği gibi kısa vadede borsa için daha fazla oynaklık anlamına gelecek.

EMTİALAR DÜŞÜŞE GEÇTİ 

Fed’in faiz kararları ile Bitcoin sert düşüşe geçti. Ancak analistler, yatırımcı benimsenmesinin, kriptonun yılı olumlu bir notla bitirmesine yol açacağına inanıyor. Emtialar ise petrol, buğday ve nikel gibi bazılarının tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığı sağlam bir yıl geçirdi. Bu artışların bir kısmı, arz kesintisi korkuları, Rus ihracatına yönelik yasakların piyasaları ele geçirmesi ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline bağlanabilir.

“YÜKSÜĞÜ DEĞİL, KOVAYI DOLDURUN” 

Altın fiyatlarının sert düşeceğini ve buradan yatırımcılarının kovalarını iyi doldurmasını gerektiğini vurgulayan Mike McGlone, “Fırsatlar nadiren gelir. Altın yağdığında yüksüğü değil kovayı doldurun!” dedi. 

Altın fiyatları yükseliyor! 21 Mayıs gram ve çeyrek altın ne kadar? 21 Mayıs Cumartesi günü tam, yarım, cumhuriyet ve çeyrek altın kaç TL? Altın fiyatları yükseliyor! 21 Mayıs gram ve çeyrek altın ne kadar? 21 Mayıs Cumartesi günü tam, yarım, cumhuriyet ve çeyrek altın kaç TL? Altın fiyatları hafta sonunda da yükselişlerini sürdürüyor. Geçtiğimiz haftalarda dolar kurundaki artışla beraber baskılanan altın fiyatları, geçtiğimiz günlerde atağa geçerek yükselişe geçmişti. En büyük atak ise ons altında gerçekleşmişti. 1820 dolar bandından baskılanan ons altın yükselişe geçerek 1846 dolara kadar tırmandı. Ons altındaki yükselişten destek alan gram altın ise 942 liraya kadar yükseldi. Peki 21 Mayıs 2022 Cumartesi günü altın fiyatları ne kadar oldu? Gram altın, çeyrek altın, tam altın ve cumhuriyet altın ne kadar, kaç TL? Altın fiyatları yükseliyor mu? İşte anlık ve güncel altın fiyatları…

Ünlü bankanın analistlerinden yeni altın tahmini: Ons altın 1950 dolara kadar çıkacak Ünlü bankanın analistlerinden yeni altın tahmini: Ons altın 1950 dolara kadar çıkacak Fed’in faiz artırımına gitmesi ve Fed Başkanı Powell’ın açıklamalarıyla düşüşe geçen ons altın 1.800 doların altına kadar geriledi. Bir haftadır 1.800 ve 1.820 dolar arasında gidip gelen ons altın üzerindeki dolar baskısını kırdı. 20 Mayıs Cuma günü itibariyle ons altın 1.846 dolara kadar yükseldi. Yatırımcılar ise ‘Ons altın yükselecek mi? Ons altın hangi seviyeye kadar çıkacak?’ sorularını sormaya başladı. Ünlü bankanın analistlerinden ise kritik açıklama geldi. ANZ Bank uzmanları ons altının 6 ay içerisinde 1900 doların üstüne çıkacağını söyleyerek tahminlerini güncellediler.

İslam Memiş dolar ve altında haziran tahminini açıkladı, en çok kazandıran yatırım araçlarını sıraladı İslam Memiş dolar ve altında haziran tahminini açıkladı, en çok kazandıran yatırım araçlarını sıraladı Altın ve dolarda hareketlilik sürüyor. Dolar 16 TL sınırına dayandı, altın ise 950 liranın kapısına geldi. Haftanın ilk gününden bu yana yükselişini sürdüren gram altındaki gidişat nasıl olacak, gram altın ne kadar? Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, en çok kazandıran yatırım araçlarını sıraladı ve Haziran ayına dair dolar ve altın tahminlerini açıkladı.