Uluslararası gayrimenkul fuarı MIPIM, bugün kapılarını açtı. 14 - 17 Mart 2017 tarihlerinde, Fransa'nın Cannes şehrinde gerçekleştirilecek olan MIPIM sektörün devlerini buluşturacak. Birçok ülkenin mega projelerine ev sahipliği yapacak. 

İSTANBUL ÇADIRI PARİS İLE LONDRA ARASINDA OLACAK

Yatırımcıların, belediyelerin, dev projelerin adeta vitrini haline gelen gayrimenkul fuarı MIPIM'e bu yıl 90'dan fazla ülke katılım gösterecek. Özellikler yerli-yabancı yatırımcıları buluşturan, dev projeleri görücüye çıkaran fuar, her yıl olduğu gibi bu yıl da önemli işbirliklerine olanak sağlayacak. 2 bin 600 firma fuara stand ile katılırken 1.000'den fazla proje aynı platformda buluşacak. 23 binin üzerinde ziyaretçinin gelmesi beklenen MIPIM'de ayrıca Türkiye Tanıtım Dergisi fuar ziyaretçisine dağıtılacak. Şehir, firma ve proje söyleşi ve tanıtımlarının yer aldığı MIPIM 2017 Türkiye Tanııtım Dergisi fuara katılanlara rehberlik edecek. 

Ülke bazında katılımda 5'inci sırada yer alan Türkiye, İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) kurduğu çadır ile göz dolduracak. Dev çadır, Paris ile Londra gibi önemli finans başkentlerinin yer alabildiği en prestijli yeri olan sahil şeridinde yer alacak. 
mipim fuarı
685 metrekarelik büyüklüğe ulaşan İstanbul Çadırı'nda Türkiye'nin yatırımcı yoluyla vatandaşlık imkanlarını anlatılacak. Son iki yıldır Yaşayan İstanbul Maketi ile fuarda önemli bir imaj kampanyası yürüten İTO, bu yıl ise İstanbul Gayrimenkul Çadırı'nda kent maketinin yanı sıra ikili görüşmeler gerçekleştirecek. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de Fransa'da 28. Emlak Profesyonelleri için Lider Gayrimenkul Etkinliği (MIPIM) İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı'na katılacak.

İŞTE MIPIM 2017'NİN İLK GÜNÜNDE YAŞANANLAR: 

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar, MIPIM 2017 Fuarı'nda verdiği röportajda İstanbul'un kazandıran bir şehir olduğundan bahsetti. 

TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, MIPIM 2017'de Maya "Açıkçası ben bu yılki İstanbul Çadırı'ndan çok memnun kaldım, çok daha ilerlemiş gördüm" dedi. 

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkan Yardımcısı ve APG İnşaat Yatırım İcra Kurulu Başkanı Murat Kalsın, MIPIM 2017'de "MIPIM Fuarı da dünyanın en önemli stratejik fuarlarından birisi. Son 3 yıldır özellikle arzu ettiğimiz hedeflere ulaşmaya başladık" açıklamasında bulundu. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin gayrimenkul fuarı MIPIM 2017'nin açılış konuşmasında fuara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Özhaseki "İnşaat sekörünü desteklemeye devam edeceğiz. Bu sektör bizim baş tacımız olmaya devam edecek" dedi.

Ülke ve Pilot Bölgede Mekansal Strateji Planlarının Hazırlanmasına İlişkin İşbirliği Protokolü'nü imza töreni Fransa'da gerçekleştirilen MIPIM Fuarı'nda gerçekleştirildi. 
Protokol imzalamasına İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki katıldı.
TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ve Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, bugün kapılarını açan ve 14-17 Mart 2017 tarihlerinde devam edecek olan MIPIM'de basın mensuplarına özel açıklamalarda bulundu. Haber detayı için tıklayınız!