İbrahim Kalın, Jake Sullivan ile Beyaz Saray’da bir araya geldi. Görüşmede ikili ilişkiler, Covid-19 ve küresel iklim değişikliğinin yanısıra Afganistan, Suriye, Irak, Libya, Kıbrıs, Doğu Akdeniz ve diğer bölgesel gelişmeler ele alındı. Türkiye-ABD ilişkilerinin stratejik öneminin altının çizildiği görüşmede, ekonomik işbirliğini arttırmak için atılması gereken adımlar konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. İki ülke ticaret hacminin hedeflenen 100 milyar dolara ulaşması için gerekli mekanizmaların harekete geçirilmesi ve karşılıklı üst düzey ziyaretlerin arttırılması üzerinde duruldu.

Afganistan’da oluşabilecek yeni insani krizlerin önlenmesi ve ülkeye insani yardımların biran önce ulaşması için uluslararası işbirliğinin elzem olduğu vurgulandı. Türkiye ve ABD’nin Afganistan konusunda yakın temasının devam edeceği ifade edildi.

NATO müttefikleri arasındaki dayanışmanın önemine vurgu yapılan görüşmede, müttefikler arasındaki sorunların diyalog ve müzakere yoluyla çözülmesi gerektiği dile getirildi. Görüşmede ayrıca Karabağ zaferi sonrasında Kafkaslar’daki son durum değerlendirildi. Bölgesel barış ve istikrar için çok yönlü çabaların devam etmesinin önemi vurgulandı.

İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı O’Brien ile görüştü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı O’Brien ile görüştü ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert C. O’Brien görevini devredecek olması sebebiyle Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile görüştü.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, AB büyükelçileri ile görüştü Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, AB büyükelçileri ile görüştü Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 27 AB ülkesinin Ankara büyükelçileri ve misyon temsilcileri ile video konferans yöntemi ile bir araya geldi.