Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunca, MİT, Emniyet Genel Müdürlüğü TEM ile Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığının FETÖ mensuplarının deşifresine yönelik çalışmaları sonucu, örgütün Jandarma Genel Komutanlığı yapılanmasındaki "mahrem imam"lara yönelik soruşturma başlatıldı.

Bu kapsamda 7'si aktif görevde, 53'ü kamu kurumlarından ihraç edilmiş 98 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Polis ekipleri, Ankara merkezli 45 ildeki zanlıların yakalanması amacıyla operasyon başlattı.

Sabah erken saatlerde Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince düzenlenen eş zamanlı operasyonda 46 şüpheli gözaltına alındı.

Diğer illerde yakalanan zanlıların Ankara'ya getirileceği öğrenildi.

Adreslerinde bulunamayan şüphelilerin yakalanması için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Bakan Soylu'dan 'siyasi cinayet' tepkisi: Böyle bir istihbarat yok, yapılan FETÖ taktiğidir Bakan Soylu'dan 'siyasi cinayet' tepkisi: Böyle bir istihbarat yok, yapılan FETÖ taktiğidir Yargıya taşınan 'siyasi cinayet' iddiası için net konuşan Bakan Soylu, 2016 yılında Kılıçdaroğlu'nun aynı siyasi seri cinayetler ifadesini kullandığını aktararak "Acaba bu bir şifre midir? 2016 Mart’tan sonra ne oldu?" dedi.
Bakan Soylu: Bu bir FETÖ taktiğidir Bakan Soylu: Bu bir FETÖ taktiğidir İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan da 'siyasi cinayet' iddiasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, iddialarla ilgili olarak "FETÖ taktiğidir" dedi.