Terör davalarıyla gündemden düşmeyen HDP, bu defa da silahlı tehdit suçuyla gündeme geldi. Bir kadını silahla tehdit ettiği öne sürülen HDP Marmara İlçe Başkanı, tutuklandı.

EVİNDE KURUSIKI TABANCA BULUNDU
İddiaya göre, Avşa Adası'na bağlı Deniz Mahallesi'nde yaşayan ve aynı zamanda HDP Marmara ilçe başkanlığını yürüten A.Ü (57), Ecrin Ş'yi silahla tehdit etti.

Marmara Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında jandarma ekiplerince gözaltına alınan A.Ü'nün evinde yapılan aramalarda bir adet kurusıkı tabanca ele geçirildi.

İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen A.Ü, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

PKK'yı destekleyen HDP'li ile iş adamı sınırda yakalandı PKK'yı destekleyen HDP'li ile iş adamı sınırda yakalandı Adıyaman'da terör örgütüne üye olmak suçundan aranan iş adamı ile eski HDP'li belediye başkanı Yunanistan sınırında yakalandı.

HDP'liler Adana'da 'halk mahkemesi' kurmuşlar HDP'liler Adana'da 'halk mahkemesi' kurmuşlar Aralarında ihtilaf oluşan kişileri sözde halk meclisine götüren HDP ilçe başkanı için 15 yıl hapis istendi.

HDP'li Yaşar Gündüzalp, terör propagandası yapmaktan tutuklandı HDP'li Yaşar Gündüzalp, terör propagandası yapmaktan tutuklandı Şanlıurfa Suruç ilçe Eşbaşkanı Yaşar Gündüzalp'ın 5 yıl önce aldığı hapis cezası Yargıtay tarafından onandı. Gündüzalp, yeniden tutuklanıp cezaevine konuldu.

HDP'li Ercan Sağlam'ın 25 yıla kadar hapsi istendi HDP'li Ercan Sağlam'ın 25 yıla kadar hapsi istendi HDP Esenyurt İlçe Başkanlığı binasına gerçekleştirilen operasyona ilişkin iddianame hazırlandı. İddianamede HDP Esenyurt İlçe Başkanı Ercan Sağlam'ın ‘terör örgütü propagandası yapmak’ ve ‘terör örgütü üyeliği’ suçlarından 25 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.