Azerbaycan'da sabah saatlerinde meydana gelen helikopter kazasında 14 kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin ise yaralandığı açıklandı.

Devlet Sınır Hizmetlerinden yapılan açıklamada, kazanın yerel saatle 10.40 sıralarında Hızı bölgesindeki Karaheybet hava eğitim alanında meydana geldiği bildirildi.

Açıklamada, helikopter mürettebatından ölen ve yaralananların olduğu kaydedildi.

Devlet Sınır Hizmetleri ve Başsavcılık üst düzey yetkililerinin olay yerine gittiği, kazayla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Ortak bildiri yayınladı: Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki sınırlar yeniden belirlenecek Ortak bildiri yayınladı: Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki sınırlar yeniden belirlenecek Azerbaycan lideri Aliyev ve Ermenistan lideri Paşinyan Rusya’nın Soçi kentinde Putin ile bir araya geldi. Azerbaycan, Ermenistan ve Rusya’nın yayınladığı ortak bildiriye göre Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki sınırların yeniden belirlenmesi için bir komisyon kurulacak.
Bakan Çavuşoğlu: Azerbaycan’ı yalnız bırakmayız Bakan Çavuşoğlu: Azerbaycan’ı yalnız bırakmayız Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Can Azerbaycan yalnız değildir yalnız da olmayacaktır. Azerbaycan’ı yalnız bırakmayız.” dedi.