Irak'ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Yıldırım operasyonu bölgesinden acı haber geldi. MSB, bölgede teröristlerin saldırısı sonucunda 3 askerin şehit düştüğünü, 7 askerin ise yaralandığını açıkladı. Saldırı sonrası hava harekatında 6 teröristin etkisiz hale getirildikleri duyuruldu.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Irak'ta Pençe-Yıldırım operasyon bölgesinde, teröristler tarafından gerçekleştirilen hain saldırı sonucu 3 askerimizin şehit olduğu duyuruldu . Yapılan açıklamanın devamında ise bölgede tespit edilen teröritlere hava harekatı düzenlendiği ve 6 PKK'lı teröristin öldürüldüğü bildirildi.

"3 KAHRAMAN SİLAH ARKADAŞIMIZ ŞEHİT OLDU" 

MSB'den yapılan açıklamada, "Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Yıldırım operasyon bölgesinde teröristlerin saldırısı sonucu 3 kahraman silah arkadaşımız şehit oldu. Bölgede tespit edilen hedefler hava harekâtı ile vuruldu ve ilk belirlemelere göre 6 PKK’lı terörist etkisiz hâle getirildi" denildi.

ŞEHİTLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Irak'ta şehit olan askerlerimizin kimlikleri belli oldu. 29 yaşındaki Şehit Piyade Uzman Çavuş Ali Sarı ve 23 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Doğanay Çelik ve Piyade Uzman Çavuş İdris Aksöz'ün şehadet haberi ailelerine ulaştı. Şehitlerin evlerine türk bayrağı asılırken, İki çocuk babası Uzman Çavuş Sarı'nın bir süre önce Hakkari 2. Hudut Tugay Komutanlığına tayininin çıktığı, eşiyle dün akşam telefonla görüştüğü öğrenildi.

"OĞLUM İÇİN AYAKTA KALMAM LAZIM"

Şehit Piyade Uzman Çavuş Ali Sarı’nın Balıkesir'in Edremit ilçesindeki annesi Nihal ve babası Hüseyin, acı haberi alınca yıkıldı. Ayakta güçlükle duran anne Nihal Sarı, “Onlar için oturmuyorum. Oturur kalırım, bir daha kalkamam. Oğlum için ayakta durmam lazım” dedi. Şehidin baba ocağına Türk bayrağı asılırken, acı haberi duyan komşuları ve yakınları evin önüne geldi. Şehidin eşi Anya Sarı, çocukları 2 yaşında Adel ve 8 yaşında Aksel de ikamet ettikleri Denizli'den Balıkesir'deki baba ocağına geldi.

(Şehit Piyade Uzman Çavuş Ali Sarı - BALIKESİR)

GÖZYAŞLARI SEL OLDU

Şehit Piyade Uzman Çavuş İdris Aksöz'ün şehadet haberi, Sancaktepe'de yaşayan ailesine verildi. Şehidin 23 yaşında olduğu ve 2 aylık nişanlı olduğu bilgisine ulaşıldı. Şehidin aile evine ve evinin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asılarak taziye için çadır kuruldu. Şehidin acılı babası Zekeriya Aksöz, evinin balkonunda gözyaşı döktü.

 (Şehit Piyade Uzman Çavuş İdris Aksöz - İSTANBUL)

Piyade Uzman Çavuş Doğanay Çelik’in şehit olduğu haberi, Yozgat’ın Yerköy ilçesine bağlı Gündoğdu köyünde yaşayan annesi Dilber Çelik ve Bursa’nın Yıldırım ilçesinde yaşayan babası Şahin Çelik’e askeri yetkililer tarafından verildi. Şehidin bekar olduğu öğrenildi.

 (Şehit Piyade Uzman Çavuş Doğanay Çelik - YOZGAT)

MSB: 4 terörist etkisiz hale getirildi MSB: 4 terörist etkisiz hale getirildi MSB: "Türk Silahlı Kuvvetleri ve Millî İstihbarat Teşkilatının koordineli çalışması sonucu Hakurk bölgesinde tespit edilen 4 PKK’lı terörist hava harekâtıyla etkisiz hâle getirildi."

 

MSB: 4 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildi MSB: 4 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildi MSB:"Huzur ve güven ortamını bozmak için Barış Pınarı bölgesine taciz ateşi açan ve sızma girişiminde bulunan 4 PKK/YPG’li terörist, Kahraman Komandolarımız tarafından etkisiz hâle getirildi."

MSB: Pençe Kaplan bölgesinde 3 terörist öldürüldü MSB: Pençe Kaplan bölgesinde 3 terörist öldürüldü MSB, Pençe-Kaplan bölgesinde 3 PKK'lı terörist öldürüldü.