Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) rüşvet skandalı ile çalkalanıyor. Bilecik Belediye Başkanının başdanışmanı olarak görev yapan Selçuk Erdağı, Bilecik Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadale ekiplerince rüşvet alırken suçüstü yakalandı.

"5 MİLYON TL" İSTEMİŞ
CHP Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in danışmanı Selçuk Erdağı rüşvet alırken Bilecik Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadale ekiplerince suçüstü yakalandı. Belediye iştiraklerinden Kayı A.Ş. isimli firmanın Yönetim Kurulu Başkanı olan ve aynı zamanda Belediye Bakanı Semih Şahin’in danışmanı olan Selçuk Erdağı’nın bina ruhsatı almak isteyen bir şahıstan ruhsat bedeli için 400 bin TL, yapımı devam eden ve tahmini 42 milyon TL bedel belirlenecek olan AVM’nin işlemlerini takip etmek için bir şahıstan 5 milyon TL istediği yönünde ihbarda bulunuldu.

SUÇÜSTÜ YAPILDI
AVM’nin işlemlerini takip etme maksatlı şahısla 200 bin dolar nakit, 130 bin dolar senet olmak üzere anlaşmaya varıldığı, para alışverişinin şüphelinin Bilecik Belediyesindeki ofisinde gerçekleşeceği öğrenildi. Yapılan operasyon sonucunda CHP Bilecik Belediye Başkanının başdanışmanı Selçuk Erdağı rüşvet alırken suçüstü yakalandı.

4 ilde 'rüşvet' operasyonu: 30 gözaltı 4 ilde 'rüşvet' operasyonu: 30 gözaltı Şırnak merkezli 4 ilde düzenlenen "rüşvet" operasyonunda, 30 şüpheli yakalandı.Şüphelilerin arasında gümrük memurlarının da bulunduğu öğrenildi.

Vergi dairesi müdürüne rüşvet operasyonu: 3 kişi gözaltında Vergi dairesi müdürüne rüşvet operasyonu: 3 kişi gözaltında Muğla'da, rüşvet aldığı öne sürülen vergi dairesi müdürünün de aralarında olduğu 3 şüpheliye operasyon düzenlendi. Söz konusu şüpheliler, "rüşvet" suçu kapsamında gözaltına alındı.

Usulsüzlük ve rüşvet operasyonunda yeni gelişme: Kıyıköy Belediye Başkanı tutuklandı Usulsüzlük ve rüşvet operasyonunda yeni gelişme: Kıyıköy Belediye Başkanı tutuklandı Usulsüzlük ve rüşvet iddiaları üzerine düzenlenen operasyonla gözaltına alınan Kıyıköy Belediye Başkanı Ender Sevinç tutuklandı.

İzmir'in Kemalpaşa Belediyesi'nde rüşvet operasyonu: 11 gözaltı İzmir'in Kemalpaşa Belediyesi'nde rüşvet operasyonu: 11 gözaltı İzmir'de Kemalpaşa Belediyesi'nde rüşvet iddiaları nedeniyle 6'sı belediye çalışanı 11 kişi jandarma tarafından gözaltına alındı.