Polonya Cumhuriyeti'nin kimlik kartı hamili vatandaşlarının Türkiye'ye yapacakları turistik amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vize muafiyeti sağlanmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, Polonya Cumhuriyeti'nin kimlik kartı hamili vatandaşlarının Türkiye'ye yapacakları her 180 gün içinde azami 90 gün ikamet süreli turistik amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vize muafiyeti sağlanacak. Söz konusu karar, 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu'nun 18'inci maddesi gereğince verildi.

İngiltere'de tarım işçisi kıtlığı: Fiyat artışı korkusu vize şartlarını gevşetecek İngiltere'de tarım işçisi kıtlığı: Fiyat artışı korkusu vize şartlarını gevşetecek İngiltere’de milletvekilleri, gıda ve tarım sektöründeki işgücü kıtlığının fiyat artışlarına yol açacağını açıkladı. Ayrıca böyle bir durumda İngiltere'nin gıda ithalatına daha fazla bağımlı hale geleceği konusunda da uyarıyorlar.
Putin'den 'dost olmayan ülkeler' için vize kararı Putin'den 'dost olmayan ülkeler' için vize kararı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 'dost olmayan' ülkelerle ilgili yeni bir vize kararı imzaladı.