YPG/PKK terör örgütü yerleşim yerlerinde hain planlarını devam ettirmeye karşı çıkarken bir yandan da bölgedeki sivillere baskı uyguladığı gibi zarar veriyor. Bu kez tünel kazısı yapan hain terör örgütü YPG/PKK köylülerin tepkisiyle karşılaştı.

Hain terör örgütü üyeleri Suriye'nin Rakka iline bağlı Mahlat köyünde tünel kazmaya başladı. Fırat'ın doğusunda PKK/YPG'lı teröristlerin işgalindeki Rakka'nın kuzey kırsalındaki Ayn İsa beldesine bağlı Mahlat sakinleri, köylerinde tünel kazılmasına karşı çıktı.

BASKIN YAPARAK 13 SİVİLİ ALIKOYDULAR

Bunun üzerine köye baskın düzenleyen terör örgütü mensupları, 2'si çocuk 13 sivili alıkoydu. PKK/YPG, işgalinde tuttuğu bölgelerde ve özellikle Türkiye-Suriye sınır hattına yakın alanlarda askeri harekatlara karşı direnme, sızma ve ani saldırı amacıyla tüneller kazıyor.

TÜRKİYE'DE DE TÜNEL KAZMIŞLARDI

Geçtiğimiz yıllarda terör örgütü PKK mensupları tarafından Suriye'den Mardin'in Nusaybin ilçesine, kadro, silah ve mühimmat aktarımlarında kullanmak üzere kazımı devam eden yaklaşık 40 metre uzunluğunda tünel bulunmuştu. Daha öncesinde de Suriye'nin kuzeyindeki birçok noktadan hain terör örgütü tünel kazmaya çalışmış ancak kısa sürede tespit edilen tüneller kapatılmıştı.

Yunanistan'a kaçmaya çalışan 7 PKK şüphelisi yakalandı Yunanistan'a kaçmaya çalışan 7 PKK şüphelisi yakalandı Edirne üzerinden Yunanistan'a doğru kaçmaya çalışan 7 PKK şüphelisi şahıs kıskıvrak yakalandı ev gözaltına alındılar.

MSB duyurdu: Barış Pınar'ı ve Fırat Kalkanı'nda 10 PKK/YPG' li terörist öldürüldü MSB duyurdu: Barış Pınar'ı ve Fırat Kalkanı'nda 10 PKK/YPG' li terörist öldürüldü Barış Pınar'ı ve Fırat Kalkanı bölgesinde saldırı hazırlığındaki 10 PKK/YPG' li terörist etkisiz hale getirildi.

İsviçre'de ortalığı karıştıran PKK'ya MSB'den tokat gibi mesaj İsviçre'de ortalığı karıştıran PKK'ya MSB'den tokat gibi mesaj Milli Savunma Bakanlığı, 23 Nisan etkinliklerine saldırıda bulunan terör örgütü PKK'ya ilişkin paylaşım yaptı. Paylaşımda, "Yiğitlerimiz, çocuklarımızı üzmeye kalkan teröristleri incitmeye devam edecek" sözlerine yer verildi.