Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana'da düzenlenen 'Bir Gençlik Şöleni' programında Yeni Adana Stadyumu'nda yer bulamayan vatandaşlara hitap etti. "Son 20 yılda olduğu gibi 2023'e giden süreçte de 85 milyonun tamamını kardeşimiz bilecek, omuz omuza yürüyeceğiz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim milletimizden başka pusulamız yoktur. Bizim küresel güçlerin hesaplarına peşkeş çekilecek evladımız yoktur" ifadelerini kullandı.

"ARAMIZA KİMSENİN GİRMESİNE İZİN VERMEDİK"

81 vilayetin tamamındaki gençleri gönülden selamlıyorum. Bugün Adana bir başka coşkulu. Sizler, bugün görüyorum ki kabınıza sığmıyorsunuz. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tarımın, bereketin şehri Adana'yı biz bir başka seviyoruz. Hep en ön safta olan vatansever vatandaşlarını seviyoruz. Rabbim stadyumlara sığmayan muhabbetimizi daim eylesin. Son 20 yılda aramıza kimsenin girmesine izin vermedik. Başbakanlığımızdan itibaren sadece sıkıntıları değil mutluluğunu da paylaştık. Hasret giderdik, ahdimizi yeniledik. Sandıktan çıkan netice ne olursa olsun, ayrım yapmadan şehirlerimize hizmet götürdük. Biz bu millete aşığız. Ve aşık olduğumuz için dağları delerek bu yolda devam ediyoruz. Birileri gençlerimizi kısır kavgalarına dahil etmek isterken, biz buradan kardeşlik mesajları veriyoruz.

"KÜRESEL GÜÇLERİN HESAPLARINA PEŞKEŞ ÇEKİLECEK EVLADIMIZ YOKTUR"

Birileri nefret diliyle konuşurken, biz sevgi diliyle konuşuyoruz. Sırtını emperyalistlerine dayayanların gençleri bozuk para gibi harcamasına izin vermeyeceğiz. Sevgili gençler, bizim siyasetimizde kışkırtma yoktur. Bizim siyaset anlayışımızda milleti kutuplaştırmak yoktur. Biz öfkeyi körükleyen değil sevgiyi kardeşliği öne çıkaran bir siyasi geleneğin mensuplarıyız. Bugün buraya sadece kucaklaşmaya gelmedik. Bayat senaryolarla ülkemizi bölmeye çalışanlara net mesaj vermeye geldik. Türkiye'nin geleceğine kimsenin ipotek koyamayacağını aktarmaya geldik. Biz bu ülkeyi sokakta bulmadık. emperyalistlere taşeronluk yapanların kirli ellerine bırakmayacağız. İstiklal ve istikbalimize leke sürdürmeyeceğiz. Son 20 yılda olduğu gibi 2023'e giden süreçte de 85 milyonun tamamını kardeşimiz bilecek, omuz omuza yürüyeceğiz. Bizim milletimizden başka pusulamız yoktur. Bizim küresel güçlerin hesaplarına peşkeş çekilecek evladımız yoktur. Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkesi, Arnavutuyla 85 milyonun her bir ferdi bizim kardeşimizdir. Siyasi tercihi ne olursa olsun bu ülkenin gençlerinin hepsi bizim evladımızdır. Türkiye'nin gençleri buradaki tavırlarıyla malum çevrelere hak ettiği cevabı verecek. Ülkemizi cumhuriyetimizin 100. yılında dünyanın gıptayla baktığı bir yer haline getirebilmek için gençlerimizin kucaklaşmasına ihtiyacımız var. Bizi ayırmaya çalışanlara karşı her zaman diri olacağız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsveç ve Finlandiya liderleriyle kritik 'NATO' teması Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsveç ve Finlandiya liderleriyle kritik 'NATO' teması Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç Başbakanı Andersson ve Finlandiya Cumhurbaşkanı Niinistö ile telefonda görüştü. İsveç ile yapılan görüşmede, iki ülke ilişkileri ve İsveç’in NATO’ya üyelik başvurusu ele alındı. Finlandiya Cumhurbaşkanı Niinistö ise Erdoğan ile yaptığı görüşmeye ilişkin açıklamada bulunarak "Finlandiya müttefiklerinin güvenliğini taahhüt edecek" dedi. Erdoğan, iki ülke liderinin ardından konu ile ilgili NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile de bir görüşme gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çerkes Sürgünü mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çerkes Sürgünü mesajı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Çerkes kardeşlerimizin yaşadığı, yüzyıllar geçse de unutulmayacak tarifsiz acıları hüzünle yad ediyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın raket tutuşu NFT'ye dönüştürüldü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın raket tutuşu NFT'ye dönüştürüldü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın masa tenisi oynarken çekilen bir fotoğrafı NFT'ye dönüştürüldü. Erdoğan'ın fotoğrafı oldukça beğenilmişti ve artık NFT hali Cumhurbaşkanı'na teslim edildi.