Edirne'de Meriç Nehri üzerinden Yunanistan'a kaçarken yakalanan aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yeğenin de bulunduğu örgüt üyeleri adliyeye sevk edildi. Yakalanan şahıslardan 4'ü tutuklanırken, 1 kişi ise ev hapsi cezasına çarptırıldı.

EDİRNE'DEN YUNANİSTAN'A KAÇACAKTI

Yasa dışı yollarla Edirne’den Yunanistan’a kaçmaya çalışana 10 şüpheli hudut birlikleri tarafından yakalanmıştı. Yakalanan şüphelilere yönelik yapılan incelemede aralarında FETÖ terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in yeğeni Sümeyye Gülen de tespit edilmişti. FETÖ elebaşı Gülen’in yeğeni Sümeyye Gülen ve diğer şüpheliler yapılan sorgulamanın ardından Uzunköprü Adliyesine sevk edilmişti.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in yeğeni Sümeyye Gülen ile A.A, M.A. ve ihraç hakim M.A. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. S.İ.'ye ev hapsi verilirken, D.M. isimli şahıs ise adli kontrol şartı ile serbest kaldı. F.S. de savcılık sorgusu sonrası serbest bırakıldı.

Öte yandan aralarında terör örgütü PKK üyesi zanlısının da olduğu 3 kişinin işlemleri sürüyor.

FETÖ elebaşı Gülen'in yeğenin de aralarında bulunduğu 10 şahıs Yunanistan'a kaçarken yakalandı FETÖ elebaşı Gülen'in yeğenin de aralarında bulunduğu 10 şahıs Yunanistan'a kaçarken yakalandı Yasa dışı yollarla Yunanistan’a geçmeye çalışan 10 şahıs, hudut birliklerimiz tarafından yakalandı. Yapılan incelemede yakalanan şahıslardan 5’inin FETÖ terör örgütü üyesi olduğu, aralarından birinin de terörist başı Fetullah Gülen’in yeğeni Sümeyye Gülen olduğu belirlendi.

Telefon dolandırıcıların yeni hedefi ünlü iş kadını oldu: FETÖ yalanına tüm servetini kaybetti Telefon dolandırıcıların yeni hedefi ünlü iş kadını oldu: FETÖ yalanına tüm servetini kaybetti Profesör, eski bakan ve finansçılar olmak üzere birçok ünlü ismi dolandıran telefon dolandırıcıların yeni hedefi ünlü iş kadını oldu. Dolandırıcıların kurbanı olan Yüksek Mühendis Ceren Ataman, çeteye 36 milyon lirayla yüklü miktarda ziynetini kaptırdı. “Adın FETÖ operasyonuna karıştı” diyerek genç kadının servetine konan dolandırıcılar tutuklandı.

16 ilde FETÖ operasyonu: 47 gözaltı kararı 16 ilde FETÖ operasyonu: 47 gözaltı kararı FETÖ'nün TSK içindeki yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 47 kişi hakkında yakalama kararı verildi. İzmir merkezli 16 ilde düzenlenen operasyonlarda çok sayıda şüpheli gözaltına alındı.

Bakan Akar'dan Yunan parlamenterlere sert tepki: PKK ve FETÖ'ye yer verirseniz müttefiklik olmaz Bakan Akar'dan Yunan parlamenterlere sert tepki: PKK ve FETÖ'ye yer verirseniz müttefiklik olmaz Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye aleyhinde söylemlerde bulunan Yunan parlamenterlere sert sözlerle cevap verdi. Akar, "Terör örgütü PKK ve FETÖ'ye Lavrion Kampı'nda yer verirseniz müttefiklik olmaz. "dedi.