Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonra yapımış olduğu açıklamada  asgari ücrete ara zam müjdesi vermişti. Akabinde gelen son dakika haberinde ise Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun, işçi, işveren ve hükümet temsilcilerinin katılımıyla 29 Haziran Çarşamba günü bir araya geleceği açıklandı. Görüşmenin saati ise 14:00 olarak belirtildi. 


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından, işveren tarafıyla görüşülerek asgari ücretin yeniden değerlendirilmesini istediğini belirterek, "Çalışma Bakanım, Asgari Ücret Tespit Komisyonuyla bir araya gelecekler ve bu çalışmayı da bu hafta sonuna varmadan inşallah bitirecekler ve ardından da NATO görüşmelerinden döner dönmez bunu milletimle, tüm işçilerimizle, emekçilerimizle inşallah paylaşma fırsatını bulacağız." açıklamalalarında bulunmuştu.

 

Erdoğan açıkladı: Asgari ücret, memur ve emekli maaşı.. 8 temmmuz’da  zamlı ödenecek Erdoğan açıkladı: Asgari ücret, memur ve emekli maaşı.. 8 temmmuz’da zamlı ödenecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada memur ve emekli zamları ile asgari ücrete dair kritik açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Temmuz ayı memur maaşlarının, Kurban Bayramı öncesinde ayın 8'inde zamlı haliyle ödeneceğini duyurdu.

Son dakika: Milyonların beklediği rakamlar netleşti! Asgari ücrete en az… Gözler Erdoğan’ın yapacağı açıklamada Son dakika: Milyonların beklediği rakamlar netleşti! Asgari ücrete en az… Gözler Erdoğan’ın yapacağı açıklamada Son dakika: Milyonların beklediği asgari ücrete zamda artık sona gelindi. Bugün toplanacak olan Kabine ile asgari ücrette gelecek olan zammın netleşmesi bekleniyor. Kritik toplantı öncesi milyonlarca çalışan ‘Asgari ücrete zam gelecek mi? Asgari ücrete ne kadar zam yapılacak?’ sorularını araştırmaya başladı. Masada ise birkaç formül bulunuyor. Bu formüllerle asgari ücrete ara zam yapılması halinde 5 bin liranın üzerine çıkması bekleniyor. Peki asgari ücrete ne kadar zam gelecek? Asgari ücrete ne kadar zam geldi? Kabine toplantısı ne zaman? İşte asgari ücretle ilgili son dakika gelişmeleri…