Dışişleri Bakanlığı, Haiti’de halihazırda olumsuz seyreden güvenlik koşulları ve suç eylemlerindeki artış muvacehesinde, Türk vatandaşlarının zorunlu haller dışında bu ülkeye seyahat etmekten kaçınmalarında fayda görüldüğünü bildirdi.Açıklamada, "Haiti’de halihazırda olumsuz seyreden güvenlik koşulları ve suç eylemlerindeki artış muvacehesinde, vatandaşlarımızın zorunlu haller dışında bu ülkeye seyahat etmekten kaçınmalarında fayda görülmektedir." ifadesine yer verildi.

"EK UYARI VE DUYURULARI TAKİP ETMEYİ SÜRDÜRÜN"

Haiti’de Türk büyükelçiliğinin bulunmadığı ve bu ülkeye Santo Domingo'daki (Dominik Cumhuriyeti) Türk Büyükelçiliğinin akredite olduğu aktarılan açıklamada, "Halen Haiti’de yaşayan ve/veya bu ülkeye seyahat eden vatandaşlarımızın Bakanlığımız ve Santo Domingo Büyükelçiliğimizce yapılabilecek ek uyarı ve duyuruları takip etmeyi sürdürmeleri ve şahsi güvenlikleri bakımından gerekli tedbirleri almaları önem taşımaktadır." uyarısında bulunuldu.

Açıklamada ayrıca Türk vatandaşlarının Konsolosluk Çağrı Merkezine +90 312 292 29 29, Türkiye'nin Santo Domingo Büyükelçiliğine +1 809 532 77 83 (santral) ve +1 849 206 46 41 (acil durum) numaralı telefonlardan ve embajada.dominicana@mfa.gov.tr e-posta adresi üzerinden doğrudan ulaşabilecekleri kaydedildi.

Dışişleri Bakanlığı duyurdu: Türkiye-İsveç istişareleri başlıyor Dışişleri Bakanlığı duyurdu: Türkiye-İsveç istişareleri başlıyor Dışişleri Bakanlığı Türkiye-İsveç görüşmelerine dair açıklamada bulundu. Bakanlıktan yapılan açıklamada, ülkeler arası siyasi istişarelerin yarın Ankara’da yapılacağı bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan Ekvador'a seyahat uyarısı Dışişleri Bakanlığı'ndan Ekvador'a seyahat uyarısı Ekvador'da toplumsal olaylar git gide büyüyor. Dışişleri Bakanlığı, bu ülkede yaşayan ya da gidecek olan Türk vatandaşlarına uyarılarda bulundu.

Dışişleri Bakanlığı'ndan 'Norveçlilere vizesiz seyahat' iddialarına cevap: Böyle bir anlaşma yok Dışişleri Bakanlığı'ndan 'Norveçlilere vizesiz seyahat' iddialarına cevap: Böyle bir anlaşma yok Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, Norveç vatandaşlarının Türkiye seyahati ile ilgili, söz konusu ülkenin dışişleri bakanının ziyareti sırasında herhangi bir anlaşma imzalanmadığını söyleyerek, iddiaları yalanladı.