İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, selin yaşandığı pazartesi gününden bu yana Bartın'da bulunuyor. Sık sık selzedelerin dertlerini dinleyen, çalışmaları yakından inceleyen Bakan Soylu, bügün bir başka afet bölgesi Karabük'ün Yenice ilçesine gitti. 

Soylu, metrekareye 150 kilogram yağışın düştüğü ilçede son durum hakkında bilgi aldı Şeker Kanyonu'nda dolaşan İçişleri Bakanı Soylu, buradan da Tır köyüne geçti. Ana yol ile köyün bağlantısını sağlayan köprünün yıkılmış olmasına rağmen karşıya geçti. 

Köylülerle görüşen Soylu, Karabük Valisi Fuat Gürel'e içme suyu probleminin bir an önce çözülmesi için talimat verdi. Evleri yıkılan vatandaşlara da en kısa sürede yeni konutların yapılacağını belirtti.

"YEDİ İLDE 700 EVİ SU BASTI"

Ardından açıklamalarda bulunan Soylu, şunları söyledi: Marmaris’teki yangından sonra sel felaketi yaşandı. Hemen buraya koştuk. Yaklaşık 700 civarında evi su bastı. Yukarıda dört ev yıkılmış. Yedi şehirde böyle bir tablo yok. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımızla görüştük. Planlamalarımızı yapıyoruz, derelerin ıslahı konusunda acil ve hızlı adımlar atacağız. Suyu dizginlememiz lazım, hızını yavaşlatarak kendi yatağında gitmeli. Devletin bunu yapabilme kabiliyeti vardır. 

"'NEREDE BU DEVLET?' DİYE SORDURTMUYORUZ"

Türkiye afet bölgesi. Geçmişte vatandaş ‘Nerede bu devlet?’ diye sorardı. Şimdi köy, şehir demeden her yerdeyiz. Bütün arkadaşlarımla çözüm üretiyoruz. Bu sözü söyletmemek için uğraşıyoruz. Vatandaşın devlete ihtiyacı olduğunda yanındayız. Allah mahcup etmesin. 

POLİS MEMURUNA HEDİYE VERDİ

Öte yandan, Bakan Süleyman Soylu, ziyaretleri sırasında Ali ve Gamze Altınok çiftine rastladı. Polis memuru olduğu öğrenilen Ali Altınok, sicil numarasıyla Soylu'ya tekmil verdi. Soylu da çifti tebrik ederek hediye takdim etti.

 

Son dakika: Bakan Soylu rakam vererek açıkladı! İşte yurt içindeki terörist sayısı Son dakika: Bakan Soylu rakam vererek açıkladı! İşte yurt içindeki terörist sayısı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türk Devletleri Teşkilatı MGK Genel Sekreterleri İçişleri Bakanlığı Çalışma Toplantısı'nda konuştu. Bakan Soylu, “Neticede; sadece 2014 yılında 5 bin 558 kişinin katılım yaptığı PKK’nın, bugün yurt içindeki tüm silahlı eleman mevcudu 100 sınırına gelmiştir." dedi.

Bakan Soylu duyurdu: Hakkari'de 4 terörist etkisiz hale getirildi Bakan Soylu duyurdu: Hakkari'de 4 terörist etkisiz hale getirildi Son dakika haberi: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Eren Abluka-2 operasyonu kapsamında 4 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.