Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

ALES 3 açıklandı mı? ALES Sonuçları ne zaman açıklanır? ALES sorgulama ekranı

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
ALES 3 açıklandı mı? ALES Sonuçları ne zaman açıklanır? ALES sorgulama ekranı

Hayatın İçinden Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen ALES 3'te adaylar sonuçların açıklanacağı tarihi bekliyor. Adaylar sonuçlarına ÖSYM şifresi ile beraber erişecekler. Peki, ALES 3 sonuçları açıklandı mı? ALES ne zaman açıklanacak? 5 Aralık 2023 ALES sonuçları...

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı 19 Kasım tarihinde gerçekleşti. Üniversitelerin akademik kadrolarına yerleşmeyi bekleyen binlerce aday sınav sonuçlarını bekliyor. Sınavı geride bırakan adaylar gözlerini ALES sonuçlarına çevirdi. 2023-ALES/3 açıklandı mı? 5 Aralık 2023 bugün mü açıklanıyor? Adaylar Sonuçlar için araştırma yapıyor. İşte 2023-ALES/3  sonuçları…

ALES 3 SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yayımlanan 2023 sınav takvimi sonrasında ALES/3 sonuç tarihi belli oldu. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı sonuçları bugün açıklandı. ALES sonuçları, ÖSYM'nin resmi sitesi  üzerinden ulaşabilirsiniz.

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

(2023-ALES/3) sonuçları açıklandı.ALES 3 sınav sonuçları 5 Aralık Salı günü sabah saatlerinde erişime açıldı. ALES açıklandığı tarihten itibaren 5 yıl geçerli olacak.

ÖSYM ALES SONUÇLARI SORGULAMA

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr  internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebilecekler.

Düzenleyen:  - Hayatın İçinden
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.