Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Kişilik testi: Tırnak şekliniz gizli kişilik özelliğinizi ortaya çıkarıyor!

Düzenleyen: /
- Güncelleme:
Kişilik testi: Tırnak şekliniz gizli kişilik özelliğinizi ortaya çıkarıyor!
Kişilik Testi, Tırnak Şekli, Haber

Hayatın İçinden Haberleri

Tırnak Şekli Kişilik Testi: Tırnaklarınız dikey olarak uzun mu yoksa yatay olarak geniş mi? Yuvarlak ya da kare tırnaklara mı sahipsiniz? Tırnaklarınızın kişiliğiniz hakkında ne söylediğini öğrenmek için bu kişilik testini okuyun.

Tırnak şeklinizin kişiliğiniz hakkında ne söylediğini hiç merak ettiniz mi? Bazı uzmanlara göre, tırnaklarınızın şekli sizinle ilgili gizli kişilik özelliklerini ortaya çıkarıyor. Bazı araştırmalar, farklı tırnak şekilleri ile kişilik özellikleri arasında bir ilişki olduğunu gösteriyor. Araştırmanın birinde, dört doğal tırnak şekli incelendi. Bunlar uzun, geniş, yuvarlak ve kare tırnak olarak belirlendi.

Kendiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için Tırnak Şekli Kişilik Testini yapın! Bu eğitici test ile tırnak şeklinizi ve kişilik özelliklerinizi, güçlü ve zayıf yönlerinizi, doğanızı, davranışlarınızı ve zihniyetinizi keşfedin. Karar vermede iyi misiniz? Kreatif misiniz? Baskı altında sakin kalır mısınız? Titiz ve detay odaklı mısınız? Tırnak şeklinize göre kişiliğinizi keşfetmeye hazır olun.

TIRNAK ŞEKLİNİZ KİŞİLİK ÖZELLİĞİNİZİ ORTAYA ÇIKARIYOR!

1-UZUN TIRNAK KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ

Kişilik testi: Tırnak şekliniz gizli kişilik özelliğinizi ortaya çıkarıyor!

Dar ve uzun tırnaklarınız varsa dikey olarak uzun bir tırnak şekline sahipsiniz demektir.

Dikey Uzun Tırnak Şekline sahipseniz, benzersiz kişilik özellikleriniz arasında kreatif, titiz ve detay odaklı olma yer alıyor. Sakin, bağımsız ve pragmatik olma eğilimindesiniz. Sağ beyniniz sol beyninizden daha gelişmiştir. Hem oluşturucu hem de mantıklı olabilirsiniz. Bazı durumlarda kreatif yönünüzü daha çok kullanabilirsiniz, ancak gerektiğinde rasyonel ve mantıklı da olabilirsiniz. Bir soruna kreatif bir çözüm bulma olasılığınız daha yüksek olabilir, ancak aynı zamanda sorunu mantıksal olarak analiz edebilir ve hem kreatif hem de pratik bir çözüm bulabilirsiniz.

Genelde yumuşak ve rahatsınız ama bazen bunalıyorsunuz, bu da kendinizi kapatmanıza ya da soğukkanlılığınızı kaybetmenize neden olur. Birinin çoğu zaman sakin ve kendine hakim olması, ancak daha sonra belirli durumlarda bunalması mümkündür. Günlük yaşamınızda çok fazla stres ve baskıyla başa çıkabilirsiniz, ancak ani ve beklenmedik bir zorlukla karşı karşıya kalırsanız bunalırsınız. Genellikle çok hassassınız ve çevrenizden kolayca etkileniyorsunuz. Çevrenizdeki ince ipuçlarını ve değişiklikleri yakalama olasılığınız daha yüksek olabilir, bu da bazen bunalmış hissetmenize neden olabilir. Olumsuz durumlarda aşırı duygu göstermekten kaçınmak için özdenetim geliştirmeye çalışabilirsiniz.

2-GENİŞ TIRNAK ŞEKLİ KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ

Kişilik testi: Tırnak şekliniz gizli kişilik özelliğinizi ortaya çıkarıyor!

Geniş dikdörtgen tırnaklarınız varsa, geniş tırnak şekline sahipsiniz demektir.

Geniş Tırnak Şekliniz varsa, benzersiz kişilik özellikleriniz arasında açık fikirli olmak, kendini ifade etmek, güvenilir olmak, karizmatik olmak ve keskin bir sorumluluk duygusuna sahip olmanız yer alıyor. Güçlü bir özgüven duygunuz olduğu için genellikle doğrudan ve açık fikirli biri olarak görülürsünüz. Kalabalığa karşı gelmek anlamına gelse bile, fikrinizi söylemekten korkmuyorsunuz. Ayrıca, sizinkinden farklı olsalar bile yeni fikirleri duymaya her zaman hazırsınız. Bu sizi harika bir sohbet uzmanı ve işbirlikçi yapar. Genelde karizmatik bir havaya sahipsiniz. İnsanları rahat hissettirmenin bir yolunu buluyorsunuz. Ağ kurma ve ilişki kurma konusunda genellikle harikasınız. Başkalarını etkilemede de harika olabilirsiniz.

Ayrıca duygularınızı göstermekten korkmadığınız için genellikle kendinizi ifade eden biri olarak görülürsünüz. Başkalarının duygularını okumakta iyi olabilirsiniz, bu da onları harika dinleyiciler ve empaticiler yapar. Güvenilir doğanız nedeniyle insanlar genellikle sizi güvenilir bulabilir. Ekstra çaba sarf etmek anlamına gelse bile taahhütlerinizi her zaman yerine getirirsiniz. Bununla birlikte, çok dışavurumcu veya çok duygusal biri olarak da görülebilirsiniz. Ancak bu özellikler, duruma veya ilgili kişiye bağlı olarak olumlu  görülebilir.

3-YUVARLAK TIRNAK ŞEKLİ KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ

Kişilik testi: Tırnak şekliniz gizli kişilik özelliğinizi ortaya çıkarıyor!

 

 

 

 

Tırnaklarınız yuvarlak uçlu kenarlara sahipse, yuvarlak tırnak şekline sahipsiniz demektir.

Yuvarlak Tırnaklı Kişiliğe sahipseniz, benzersiz kişilik özellikleriniz sakin ve toparlayıcı olabilir. Kolayca telaşlanmaz veya strese girmezsiniz. Her şeyi adım adım alma eğilimindesiniz. Bu, sizi yüksek basınçlı durumlarda harika yapar. Meraklı da olabilirsiniz. Hep sorular soruyorsunuz. Her zaman yeni bilgiler arıyorsunuz. Bu sizi harika bir öğrenci yapar. Ayrıca her zaman en son trendleri ve haberleri takip etmeyi seviyorsunuz. Ayrıca oldukça dayanıklısınız. Aksiliklerden geri dönebilirsiniz. Her zaman ilerlemenin bir yolunu bulabilirsiniz. Çok iyimsersiniz. Bardağın dolu tarafını görürsünüz. Her zaman gümüş astarı arıyorsunuz.  

Ayrıca cömert ve şefkatli olabilirsiniz. Başkalarının ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçlarınızın önüne koyabilirsiniz. Bazen çok pasif ya da çok uyumlu biri olarak görülebilirsiniz. Ama iyi bir kayda göre, aynı zamanda romantik ve duygusalsınız. Her zaman başkalarına olan sevginizi ve takdirinizi ifade etmenin yollarını arıyorsunuz. Anıları yakalamayı ve onlara her zaman değer vermeyi seviyorsunuz. Empatiksiniz, bu durum başkalarının duygularını anlamanıza ve paylaşmanıza da yardımcı olur, bu da sizi harika dinleyiciler ve danışmanlar yapar. Çatışmaları çözmede de iyisiniz.

4- KARE TIRNAK ŞEKLİ KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ

Kişilik testi: Tırnak şekliniz gizli kişilik özelliğinizi ortaya çıkarıyor!

Tırnaklarınızın kenarları düz, uçları düz ve kenarları mükemmel 90 derecelik açıya sahipse, kare tırnak şekline sahipsiniz demektir.

Kare Tırnak Şekli Kişiliğiniz varsa, benzersiz kişilik özellikleriniz bağımsız olmak olabilir. Büyük olasılıkla başkalarının size ne yapmanız gerektiğini söylemesinden hoşlanmıyorsunuz. Kendi seçimlerinizi yapmayı seviyorsunuz. Bu, sizi sorumluluk alma konusunda harika yapar ve çoğu zaman sorunlara kendi çözümlerinizi bulabilmenizi sağlar. Ayrıca oldukça öncü olabilirsiniz. Bu, her zaman bir şeyler yapmanın yeni ve yenilikçi yollarını aradığınız anlamına gelir. Risk almaktan korkmuyorsunuz. Macera sevginiz, her zaman yeni deneyimler aramanıza, yeni yerler keşfetmenize ve heyecanı hayatınızda tutabilmenize neden olur. Ayrıca son derece sadıksınız. Arkadaşlarınız ve aileniz için her zaman oradasınız. Bu sizi harika arkadaşlar ve müttefikler ve güvenilebilecek biri yapar.

Kariyerinizde genellikle hırslı ve azimlisiniz. Merdiveni yukarı taşımak ve hedeflerinize ulaşmak için çok çalışmaya ve ekstra çaba göstermeye hazırsınız. Zorluklar karşısında da oldukça dirençlisiniz. Aksiliklerden geri dönmek için bir hüneriniz var. İşler zor olsa bile başkalarına devam etmeleri için ilham verebilirsiniz. Bu sizi harika bir lider yapabilir. İletişiminizde genellikle doğrudan ve dürüstsünüz. İnsanların duymak istedikleri bu olmasa bile, düşündüğünüzü söyleme eğilimindesiniz.

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.