KURUKAHVECİ MEHMET EFENDİ KİMİN? Kurukahveci Mehmet Efendi sahibi kim?

- Güncelleme Tarihi:
Editör: Göktuğ Efil / Kaynak: Türkiye Gazetesi
KURUKAHVECİ MEHMET EFENDİ KİMİN? Kurukahveci Mehmet Efendi sahibi kim?
Kahve, Türk Kahvesi

Kurukahveci Mehmet Efendi kimin? İsrail'in Filistin'de uyguladığı insanlık suçundan sonra Türkiye'de de İsrail'e ait bazı ürünler boykot ediliyor. İstanbul'un en eski kuru kahvecilerinden Kurukahveci Mehmet Efendi'nin de İsrail malı mı olup olmadığı merak ediliyor. Bu noktada, "Kurukahveci Mehmet Efendi İsrail malı mı, satıldı mı, sahibi kim ve kaç yıllık" soruları gündemde tutuluyor. İşte tüm detaylar. 

Kurukahveci Mehmet Efendi kimin?  Kahve çekirdekleri özenle seçilmiş, Brezilya ve Orta Amerika'nın zengin topraklarından elde edilmektedir. Şirketin merkezi İstanbul'da bulunmaktadır ve kalitesini dünya geneline ulaştırır. Ürünleri, 50 farklı ülkeye ihraç edilmektedir. Firma, Türk kahvesini dünya çapında tanıtarak bu eşsiz lezzeti gelecek nesillerle buluşturma sorumluluğunu taşımaktadır. Misyonu, kahveseverlere her yudumda aynı üstün kalite ve keyfi sunarak, Türk kahvesinin benzersiz tadını her köşede hissettirmektir. Peki Kurukahveci Mehmet Efendi İsrail malı mı, Kurukahveci Mehmet Efendi İsrail ürünü mü? İşte tüm ayrıntılar. 

KURUKAHVECİ MEHMET EFENDİ KİMİN? Kurukahveci Mehmet Efendi sahibi kim?

KURUKAHVECİ MEHMET EFENDİ KİMİN? 

Mehmetefendi.com'dan edinilen bilgilere göre, Genç yaşta hayata veda eden Hulusi Bey’in ardından yönetimi, yurtdışında eğitim görmüş olan en küçük kardeş Ahmet Rıza Kurukahveci devraldı. Ahmet Bey’in dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyor olması, onu reklama ve firmayı çağdaşlaştırma yönünde adımlar atmaya yöneltti.

Bu dönemde kahve, parşömenli kâğıt paketlere konularak şehir içindeki bakkallara otomobil ile dağıtılmaya başlandı. Böylece Türkiye’de bir ilk daha gerçekleştirilmişti.

Ayrıca o yıllarda büyük yenilik olarak tanımlanan afiş ve takvim çalışmaları ile firmanın reklamları yaygınlaştırıldı. Özel arabalarla yurtiçinde kahve dağıtımı da bu dönemde başladı. Galatasaray Sahne Sokağı’nda bir şube açıldı.

Bugün Kurukahveci’nin yönetiminde olan Mehmet Efendi’nin torunları; Ahmet Rıza Kurukahveci’nin vefatından sonra yönetimi devraldılar.

Kurukahveci Mehmet Efendi, dünya çapında yaygınlaşan bir kahve üreticisi olmasına rağmen, halen bir aile şirketi olma özelliğini koruyarak, 1871’den günümüze ulaşan kalitesini modern teknolojileri kullanarak sürdürmektedir. 

Kurukahveci Mehmet Efendi kahvesi; Avrupa, Amerika, Asya, Avustralya ve Afrika kıtalarındaki 55 ülkeye ihraç edilerek modern ambalajlarda tüketicilere sunuluyor.

KURUKAHVECİ MEHMET EFENDİ KİMİN? Kurukahveci Mehmet Efendi sahibi kim?

KURUKAHVECİ MEHMET EFENDİ İSRAİL ÜRÜNÜ MÜ?

Mehmet Efendi'nin liderliğini üstlendiği iş, 1871'de kahveyi müşterilere hazır hale getirerek başladı. Daha sonra oğulları Hasan Selahattin, Hulusi ve Ahmet Rıza Bey, aile geleneğini devam ettirdi. Aile, 1934'te "Kurukahveci" soyadını aldı. Bugün, Mehmet Efendi'nin torunları, Ahmet Rıza Kurukahveci'nin vefatından sonra şirketin yönetimini devraldı. Hulusi Kurukahveci ve Mehmet Kurukahveci, şirketi yönetiyor. Saadet Semra Göney ve Ayşe Refhan Songur ise kız kardeşleri olarak, şirket yönetiminde aktif rol almıyorlar.

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...