PERVİN CHAKAR KİMDİR? CHP Genel Başkanı Özgür Özel elini öptü, sosyal medya çalkalandı! Pervin Chakar nerede yaşıyor?

- Güncelleme Tarihi:
Editör: Göktuğ Efil / Kaynak: Türkiye Gazetesi
PERVİN CHAKAR KİMDİR? CHP Genel Başkanı Özgür Özel elini öptü, sosyal medya çalkalandı! Pervin Chakar nerede yaşıyor?
Özgür Özel, Chp

Pervin Chakar kimdir? Cumhuriyet Halk Partisi'nin çiçeği burnunda Genel Başkanı Özgür Özel'in opera sanatçısı Pervin Chakar'ı dinlemeye gitmesi ve elini öpmesi sosyal medyaya bomba gibi düştü. Kimi görüntüyü beğenirken kimi de eleştirdi. Peki opera sanatçısı Pervin Chakar kimdir, nereli ve nerede yaşıyor? İşte opera sanatçısı Pervin Chakar biyografisi!

Pervin Chakar kimdir? Dünyaca ünlü tanınan opera sanatçılarından Pervin Chakar, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel'in kendisini dinlemeye gitmesi ve elini öpmesinden sonra gündemdeki yerini koruyor. Sosyal medya üzerinde Özgür Özel'in Pervin Chakar'ın elini öpmesi kimileri tarafından beğenilirken kimileri tarafından da eleştirildi. Peki Pervin Chakar kimdir, ne iş yapar ve nereli? İşte Pervin Chakar özgeçmişi...

PERVİN CHAKAR KİMDİR?

Chakar, 1981 senesinde Mardin’de beş çocuklu bir ailenin ilk çocuğu olarak Diyarbakır'da hayata gözlerini açtı. Babası öğretmen olduğu için ilkokulu Ordu’nun Fatsa ilçesine bağlı bir köyde eğitimini aldı.

Chakar’ın müzik hayatı Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde başladı. Müzik öğretmeninin anne babasına kızlarının sesinin güzel olduğunu söylediği Perven Chakar, Bismil Halk Eğitim Merkezi’nin düzenlediği yarışmaya katılarak 14 yaşında birinci oldu.

PERVİN CHAKAR KİMDİR? CHP Genel Başkanı Özgür Özel elini öptü, sosyal medya çalkalandı! Pervin Chakar nerede yaşıyor?

Diyarbakır Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde müzik bölümüne kaydolan Chakar, o günleri, “Hayatım burada birden değişti, müzik ile asıl tanışmam bu liseye kaydolmam ile başladı" diye anlatır.

Müzik eğitimine 1990'lı yılında Diyarbakır Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nde başlayan Chakar, 2003 yılında Ankara’da Gazi Üniversitesi Müzik Eğitim Bölümü Şan Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu.

Mezzo-Soprano Oylun Erdayı’dan özel şan dersleri aldı. Pervin Chakar, opera hayatının en önemli dönüm noktasını Ancona Opera Akademisi’ne girmeye hak kazanması ile yaşadı. Ancona’da Accademia D’arte Lirica’da, Perugia’da Accademia Musicale Umbria’da William Matteuzzi, Carmen Gonzalez, Sergio Bertocchi ve Michela Sburlati ile çalıştı.

2007 yılında Perugia F. Morlacchi Konservatuarı’ndan üstün derece ile diploma aldı. Luciana Serra, Montserrat Cabellé, Mietta Sighele, Veriano Lucchetti, Tiziana Fabbricini ve Lella Cuberli’nin masterclass çalışmalarına katıldı.

Sahneye ilk kez 2005 yılında Uluslararası Eskişehir Müzik Festivali’nde Carl Orff’un Carmina Burana eserinde solo soprano olarak çıkan Pervin Çakar, aynı yıl Handel’in Deidamia eserinde Nerea rolünde Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde yer aldı.

İtalya’daki ilk performansını 2006’da Werther Operası’nda Sophie rolünde Milano’daki Teatro Rosetum sahnesinde gerçekleştirdi. Perugia ve Citta di Castello’da Mozart’ın Der Schauspieldirektor Operası’nda Madame Herz rolünde ve 2007’de Lecce, Teatro Politeama Greco için Der Rosevkavalier’de Marianne/Duenna rollerinde sahne aldı.

PERVİN CHAKAR KİMDİR? CHP Genel Başkanı Özgür Özel elini öptü, sosyal medya çalkalandı! Pervin Chakar nerede yaşıyor?

ÖZGÜR ÖZEL'DEN ÖZEL MESAJ

Pervin Chakar'ı tüm kurmaylarıyla birlikte dinlemeye giden CHP Genel Başkanı Özgür Özel konser sonrasında, "İstanbul Kadıköy'de Süreyya Opera Sahnesi'nde ünlü soprano Pervin Chakar ve piyanist Paolo Villa'nın 'Bir Opera Gecesi' dinletisine katıldık. Sayın Chakar'ın performansı kadar, verdiği barış kardeşlik mesajları ve deprem acımızı paylaşması da etkileyiciydi." mesajını paylaştı. 

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Beren Hekimoğlu 29 Kasım 2023 13:25

Ne olursa olsun ülkemize saygısızlık etmiş birinin eli öpülmez sanatçı olması birşey değiştirmiyor

Uğur Deniz29 Kasım 2023 13:23

Bence aşırı gereksiz bir tepki var

Sonraki Haber Yükleniyor...