Tolga Yüce’nin doğum günü partisine katılan Mustafa Can ve şarkıcı Cengiz Kurtoğlu arasında kavga çıktı. Kurtoğlu'nun kendisine bıçakla saldırdığını ve yüzünü yaraladığını iddia eden Mustafa Can, yaşadıklarını canlı yayında anlattı. 

BİRBİRLERİNE GİRDİLER 

Sarıyer İstinye'de bulunan bir restoranda saat 23.45 sıralarında meydana gelen olayda, iddiaya göre iş insanı Mustafa Can, bir arkadaşının doğum gününü kutlamak için İstinye'de bulunan restorana gitti. Daha sonrasında restoranda bulunan Cengiz Kurtoğlu ile aralarında tartışma çıktı. Tartışmanın şiddetlenmesi üzerine Kurtoğlu, iş insanı Mustafa Can'a servis bıçağıyla saldırdı. Olaydan sonra çevredekiler araya girerek duruma müdahale etti.

CENGİZ KURTOĞLU GÖZALTINA ALINDI 

Olay yerine gelen ihbar üzerine polis ekipleri sevk edildi. Cengiz Kurtoğlu gözaltına alınırken yüzünden yaralanan Mustafa Can, ünlü sanatçıdan şikayetçi oldu. Polis merkezine götürülen Cengiz Kurtoğlu'nun ilk ifadesinde, Orhan Gencebay'a ve diğer sanatçılara hakaret ettiği için tartıştığını söylediği iddia edildi.

“KEŞKE YAŞANMASAYDI” 

Olaylı gecede yaşadıklarını atlatamadığını söyleyen Mustafa Can, şunları söyledi: "Keşke yaşanmasaydı, hala şoktayım. Hayatımın böyle bir şeyle karşılaşacağımı ne düşünebilirdim ne de olması gerekirdi. Tolga Yüce'yle 1 ay önce tanıştık. Geçen pazar günü arayıp pazartesi günü doğum günü olduğunu söyleyerek davet etti. Arkadaşım Mehmet'i de davet etti ama o 'bence gitmeyelim. Onların alanları başka biz onlarla ne paylaşacağız' diyerek gitmek istemedi. Ben de Tolga'yı çok sıcak biri olarak gördüğüm için gitmesem ayıp olur diye düşündüm. Hediyemizi alıp partiye gittik.” dedi. 

“BULGARİSTAN HAKKINDA KONUŞTUK” 

Cengiz Kurtoğlu ile Bulgaristan hakkında sohbet ettiklerini belirten Can, “7-8 kişilik bir gruptu. Tanıdık olarak bir Erol Köse ve Tolga vardı. Bir bayan vardı tanıyordum ama kim olduğunu çıkaramadım birine sorunda Esra Sönmezer olduğunu öğrendim. Aramızda normal bir muhabbet ediyoruz bana o arada bir bardak içki ikram ettiler. Sonra Cengiz bey geldi. Normal konuşurken Cengiz bey konuyu Bulgaristan'dan açtı ben de Boşnak olduğum için muhabbete dahil oldum." dedi. 

“ORHAN GENCEBAY’IN ROMAN ASILLI OLUP OLMADIĞINI SORDUM” 

Orhan Gencebay hakkında da konuştuklarını belirten Mustafa Can, “Cengiz Kurtoğlu Bulgaristan vatandaşı olduğunu söyledi ben de hangi bağdan dolayı bu vatandaşlığı aldığını sordum. O da 'işin orasını boşver' dedi. Oradaki şarkıcılardan bahsederken konu Kadir İnanır'dan açıldı. Hatta kendileri arayıp durumu hakkında bilgi falan aldılar. Sonra Orhan Gencebay'dan konu açıldı. Konuşurken 'Sevim Emre Hanım'a dua etsin. Onu derleyip toplayan o' dediler. Bulgaristan'daki roman asıllı şarkıcılardan konuşurken Orhan Gencebay'ın roman asıllı olup olmadığını sordum. Cengiz Kurtoğlu önce duraksadı sonra birkaç dakika sonra 'Hayır' dedi. Yanımdaki Tolga Yüce elimi sıkıp 'Abi bir şey sorma' dedi. " ifadelerini kullandı. 

“SERVİS BIÇAĞINI ALIP ÜZERİME YÜRÜDÜ” 

Cengiz Kurtoğlu’nun küfürler yağdırarak üstüne yürüdüğünü belirten iş adamı, "O esnada da Cengiz Kurtoğlu triplere girmeye başladı. Sonra da küfür ederek 'kalk ulan oradan' dedi. Şimdi bir suçum yokken böyle bir terbiyesizliğe maruz kaldım. Beni oradan 'abi o kafayı buldu sen üsteleme' falan diye beni oradan götürmeye çalıştılar. Biz de Esra Sönmezer ile çıkışa doğru yürüyorduk. Arkamı döndüm Cengiz Kurtoğlu ve 4-5 adam arkamdan geldi. Kurtoğlu, masadan servis bıçağını alıp direk üzerime geldi. Esra Sönmezer'den başka kimse araya girmeye çalışmadı. Hatta Cengiz Kurtoğlu üzerime gelince araya Esra Hanım girdi." dedi. 

"ÖNCE BURNUMDAN SONRA DA YANAĞIMDAN YARALADI"

Saldırıya uğrayıp yaralanan Mustafa Can, "Önce yumruk salladı ama boşa çıktı. Sonra bıçakla önce burnuma sonra yanağıma saldırdı. Düşmanca ve katilce bir saldırıda bulundu. Sonra karakola gittim oradan da hastaneye. Cengiz Bey benden özür dilerse şikayetimi geri çekebilirim. Bana bıçağın keskin olmayan tarafıyla saldırdı. Ben bu olaydan önce Cengiz Kurtoğlu'nu severdim. Ben ondan böyle basit bir savunma beklemiyordum. Kurtoğlu bana saldırırken kimse gelip onu durdurmaya çalışmadı. Sadece Esra Sönmezer araya girdi."

CENGİZ KURTOĞLU’NDAN PAYLAŞIM GELDİ 

Kavga görüntülerini sosyal medya hesabından yayınlayan Cengiz Kurtoğlu ise açıklamasında "Öncelikle böyle bir haber le sizlerin karşısına çıkmak istemezdim ama bir konuya açıklık getirmem gerekiyor. Ben de herkes gibi kendine ait değer yargıları olan bir insanım. Eş, aile, dost gibi konularda ise oldukça hassasım. Sevdiklerime karşı söylenen haksız bir söylemi asla kabul edemem. Böyle bir tartışmanın 'Bıçaklı saldırı' olarak lanse edilmesinden dolayı oldukça üzgünüm. Bu konuyla alakalı hukuki süreci avukatım başlatıp, takip edecek. Bu bilgi kirliliğinin ortadan kalkması adına da olaya ait görüntülerin orijinal ve montajsız halini sizlerle paylaşıyorum. Olay artık kamuoyunun takdirindedir. Saygılarımla" dedi.

Cengiz Kurtoğlu, iş adamına bıçakla saldırdı!  O anlar kamerada Cengiz Kurtoğlu, iş adamına bıçakla saldırdı! O anlar kamerada Cengiz Kurtoğlu, bir restoranda iş adamı Mustafa Can'a bıçakla saldırdı. Kurtoğlu gözaltına alınırken Can yüzünden yaralandı.

Başak Cengiz'in adı mezun olduğu fakülteye verildi Başak Cengiz'in adı mezun olduğu fakülteye verildi Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Karabük Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nin adı Başak Cengiz Mimarlık Fakültesi olarak değiştirildi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cengizer, başdanışmanlık ve BM'deki görevinden alındı Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cengizer, başdanışmanlık ve BM'deki görevinden alındı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve UNESCO Türkiye Daimi Temsilciliği Özel Temsilcisi Ahmet Altay Cengizer her iki görevinden de alındı. Yerine Gülnur Aybet atandı.