DİRİLİŞ CANLI İZLE.... Diriliş 5. yeni sezon ile ekranlara gelecek. TRT'nin en çok izlenen dizisi Diriliş Ertuğrul yeni bölümü ile izleyicisiyle buluşacak. Uzun süredir beklenen Diriliş Ertuğrul 5. yeni sezonu ile heyecanı dindirecek. Diriliş fragman aramaları sürerken Diriliş 122. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Peki Diriliş yeni sezonda neler yaşanacak? Diriliş izle TRT. Dirilişseverler nefeslerini tuttu. Saat sayıyor. Diriliş yeni bölüm ile herkesi heyecanlandırıyor. Diriliş 5. yeni sezon izle ve Diriliş yeni bölüm izle TRT. Diriliş 122. yeni bölüm ardından Diriliş yeni bölüm Youtube ve Puhu Tv'den izleyebilirsiniz. Diriliş yeni sezonda Moğol baskıları nedeniyle obadakiler zor durum kalıyor. Ertuğrul halkını içerisinde bulunduğu durumdan kurtarmak için bir çıkış arıyor. İşte Diriliş izle, Diriliş 5. yeni sezon,  Diriliş fragman, Diriliş 122. yeni bölüm fragman, Diriliş 5. yeni sezon fragmanı burada...

Diriliş 5. yeni sezon 122. yeni bölümü ile ekranlara geliyor. TRT'nin iddialı dizisi Diriliş'te yaşanacaklar merak konusu oldu. Biz de siz de Diriliş yeni sezonda yaşanacakları derledik. İşte Diriliş 122. yeni bölüm ve Diriliş 5. yeni sezon ilk bölüm izle

 

Diriliş Yeni Sezon İzle
Ertuğrul Bey’in öncülüğündeki Kayılar, yeni yurtları Söğüt’e yerleşeli on yıl olmuş; geçen bu on yıllık sürede Selçuklu Devleti, Kösedağ Savaşı’nda Moğollar’a yenilmiş ve devlet Moğol tahakkümü altına girmiştir. Fakat Ertuğrul, her şeye rağmen Söğüt’ü ihya etmiş, buradaki müslim ve gayrimüslim ahalinin güvenini kazanmıştır. Diğer taraftan oğullarını da bizzat kendisi büyütüp yetiştirmiştir.

Ertuğrul’un Söğüt’teki gücü, Moğolları rahatsız eder. Moğollar, tahakküm altına aldıkları Selçuklu vezirleri aracılığıyla Ertuğrul’un gücünü kırmak için harekete geçer. Bu zamana kadar Söğüt’te vergileri toplayan Ertuğrul iken, bundan sonra vergileri toplamakla başka bir oba vazifelendirilir. Ayrıca bu obaya Söğüt’te yurt verilir. Bu obanın beyi, kızını casusluk faaliyetleri için önden Söğüt’e gönderir ve kızın yolu Osman vasıtasıyla Ertuğrul ile kesişir. Bundan sonra Ertuğrul ile bu kız ve obası arasında büyük olaylar baş gösterir.

Diğer taraftan geçen yıllar içinde, Söğüt’ün Türkler tarafından ihya edilmesini kabullenemeyen ve Söğüt’ü Ertuğrul’un elinden almak isteyen gizli bir örgüt ortaya çıkar. Bu örgütün lideri, farklı bir kılıkta Ertuğrul Bey’in en yakınlarına kadar sızmayı başarmıştır. Adamlarını da farklı kimliklerle Söğüt’ün her tarafına yerleştirmiştir. Ertuğrul Bey’in gücünün daha fazla yükselmesini istemeyen bu örgüt, her koldan gizli faaliyetlerle Ertuğrul’a saldırmaya başlar.

Bir tarafta devletin tahakküm altında olması, bir tarafta Moğol baskıları, bir tarafta da bunları fırsat bilen gizli örgütün Söğüt’ü Türklerden almak için harekete geçmesi, Ertuğrul’u büyük bir kıskacın içine sokacaktır. Ertuğrul, tüm bu çetin şartlar altında obasını ve evlatlarını bu tehlikelerden koruyabilecek midir? Bu büyük cenderede Ertuğrul’un en büyük destekçileri kimler olacaktır? Devletin tahakküm altına girmesi ve gücünü kaybetmiş olması, Ertuğrul’u hangi gayeye yönlendirecektir?