Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine Türkiye'ye geldi.

GÖRÜŞME SONA ERDİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mahmud Abbas’ı bugün Vahdetin Köşkü’nde kabul etti.

Erdoğan ile Abbas arasında gerçekleşen görüşmede, Filistin'deki insani durum ve İsrail-Filistin ihtilafındaki son gelişmeler değerlendirildi.

Erdoğan ile Abbas ayrıca, Filistinliler arası uzlaşı ile Filistin'de düzenlenmesi planlanan seçimlere ilişkin fikir alışverişinde bulundu.

HEYETLERARASI GÖRÜŞME BAŞLADI
Erdoğan ile Abbas arasındaki görüşme yaklaşık 1 saat 15 dakika sürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Mahmud Abbas’ın görüşmesinin ardından heyetler arası görüşme başladı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kürtçe destek pankartı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kürtçe destek pankartı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın Diyarbakır ziyareti sırasında açılan destek pankartı ilgi çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sıradaki durağı Kahramanmaraş Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sıradaki durağı Kahramanmaraş Programı dolayısıyla Diyarbakır'da çeşitli etkinliklere katılan ve halkla buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sıradaki durağının Kahramanmaraş olduğu öğrenildi.

Erdoğan'dan çözüm süreci açıklaması: Biz sonlandırmadık Erdoğan'dan çözüm süreci açıklaması: Biz sonlandırmadık Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'da yaptığı konuşmada, çözüm süreci ile ilgili yaptığı açıklamada, sürecin kendileri tarafından değil, HDP'nin art niyeti, gizli gündemlerinin sonlandırdığı belirtti.