CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin (SADAT) merkezine gitti. Yetkililerden bilgi almak isteyen Kılıçdaroğlu bu kez de kapıda kaldı. Daha önce randevusu olmadığı halde TÜİK, MEB ve Et ve Süt Kurumu'nun kapısına dayanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na kapılar açılmamıştı. İçeri alınmayan Kılıçdaroğlu, basın mensuplarına açıklamada bulundu.

SEÇİM GÜVENLİĞİNİ GÖLGELEYECEK İDDİASI

CHP lideri Kılıçdaroğlu merkezin girişinde yaptığı açıklamada, SADAT'ın paramiliter bir kuruluş olduğunu öne sürdü, bu tarz oluşumların seçim güvenliğini gölgeleyecek yapılar olduğunu iddia etti.

Kılıçdaroğlu'na partisinin milletvekilleri ve İstanbul il teşkilatı üyeleri de eşlik etti.

SADAT NEDİR?

Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. veya SADAT A.Ş., Türkiye merkezli bir askeri danışmanlık şirketidir.

Şirket, 28 Şubat 2012 tarihinde Emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi tarafından kurulmuş olup uluslararası alanda askeri ve iç eğitim, savunma danışmanlığı ve mühimmat alımı gibi hizmetler sunmaktadır.

Şirketin merkezi İstanbul'un Beylikdüzü ilçesinde yer almaktadır

‘Hepsini göndereceğim’ diyen Kılıçdaroğlu’na Göç İdaresi Uyum ve İletişim Genel Müdürü Dr. Gökçe Ok’tan cevap: Tek bir Suriyeli bile gönderemez ‘Hepsini göndereceğim’ diyen Kılıçdaroğlu’na Göç İdaresi Uyum ve İletişim Genel Müdürü Dr. Gökçe Ok’tan cevap: Tek bir Suriyeli bile gönderemez Son zamanların ana tartışma konusu olan ‘göçmen’ konusu, seçimlerin yaklaşmasıyla iyice alevlendi. Muhalefet partilerinden göçmenlerle ilgili her gün yeni bir iddia ortaya atarken, en büyük eleştiriyi Kemal Kılıçdaroğlu yapıyor. Sık sık göçmenleri göndereceklerini belirten muhalefetin eleştirilerine Göç İdaresi Başkanlığı Uyum ve İletişim Genel Müdürü Dr. Gökçe Ok cevap verdi. TGRT Haber’de Suriyeli göçmenlerle ilgili soruları cevaplayan Ok, uluslararası hukuk bakımından Kılıçdaroğlu’nun tek bir göçmeni bile gönderemeyeceğini söyledi. “Türkiye’de kaç Suriyeli var? Kaç milyon Suriyeli oy kullanacak?” sorularına cevap veren Ok, TGRT Haber’e önemli açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a 30 bin TL tazminat ödeyecek Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a 30 bin TL tazminat ödeyecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 30 bin lira manevi tazminat kazandı.

Kılıçdaroğlu’nun adaylık çıkmazı Kılıçdaroğlu’nun adaylık çıkmazı Millet İttifakı cephesinde yaşanan Cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmaları sebebiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tam anlamıyla bir çıkmazın içinde.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert tepki: Faşist yüzünü ortaya çıkardı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert tepki: Faşist yüzünü ortaya çıkardı AK Parti İstanbul İl Başkanlığı İftar Programı’nda konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert sert sözlerle tepki göstererek, "Faşist yüzünü açıkça ortaya koymuş oldu. Bu zatın bugüne kadar sergilediği demokrat tavrın yalan olduğu ortaya çıktı." ifadelerini kullandı.