Bilim adamları, zeki olanın değil çok çalışanın kazandığını kanıtlar nitelikte bir araştırma yaptı. Sky News’in haberine göre, BMJ dergisinde yayımlanan araştırma, havacılık mühendisleri ve beyin cerrahlarının genel nüfustan daha akıllı olmadıklarını ve eğer özverili bir çaba ortaya konulursa her iki alanda da kariyer yapma imkanına herkesin erişebileceğini gösterdi.

Bilim adamları koronavirüse karşı geliştirdi! Bu sakızla yüzde 95 koruma Bilim adamları koronavirüse karşı geliştirdi! Bu sakızla yüzde 95 koruma Koronavirüsle mücadele için bilim dünyası da farklı araştırmalar yapıyor. ABD’de deneylerle geliştirilen bir sakızın koronavirüs(covid-19) salgınında yüzde 95 oranında koruma sağladığı belirtildi.

Araştırmacılar İngiltere, Avrupa, ABD ve Kanada genelinde internetten işe alınan 329 havacılık mühendisi, 72 beyin cerrahı ile İngiltere’den 18 bin 257 kişinin zekasını karşılaştırdı.

Araştırmaya göre elde edilen bulgular, genel kanaatin aksine, beyin cerrahları, havacılık mühendisleri ve genel nüfusun zekası arasındaki farkın çok az olduğunu ortaya koydu.

Katılımcılara cinsiyet, yaş, yaşadıkları bölge ve uzmanlık alanlarındaki deneyim düzeyleriyle ilgili sorular sorulurken Cognitron platformu tarafından hazırlanan 12 çevrim içi istihbarat görevini tamamlamaları istendi.

Söz konusu soru ve görevlerle katılımcıların kavrama, planlama, akıl yürütme, çalışma belleği, dikkat ve duygu işleme yeteneklerini içine alan özellikleri incelendi.

GENEL NÜFUS ZEKASI İLE FARKIN  ÇOK AZ OLDUĞUNU ORTAYA KOYDU

Katılımcıların değerlendirmelerinden elde edilen bulgular, genel kanaatin aksine, beyin cerrahları, havacılık mühendisleri ve genel nüfusun zekası arasındaki farkın çok az olduğunu ortaya koydu.

Araştırmacılar, çalışmanın amacının roket bilimi ve beyin cerrahisi hakkındaki yaygın kanaatin doğru olup olmadığını sorgulamak olduğunu ifade etti.

İngiltere'de bilim adamları araştırıyor: Omicron varyantına Spidex ilaç kokteyli İngiltere'de bilim adamları araştırıyor: Omicron varyantına Spidex ilaç kokteyli Güney Afrika’da ortaya çıkan koronavirüs’ün deltadan sonraki varyantı olan omicron mutasyonu nedeniyle hükümetler alarma geçti. İngiltere’de omicron varyantı üzerinde etkili olabileceği belirtilen ‘Spidex’ isimli ilaç kokteylinin yeni varyant üzerinde yoğun bakıma olan ihtiyacı azalttığı belirtildi.