Dün koşulan Büyük Britanya Grand Prix'sinde Mercedes pilotu Lewis Hamilton ile girdiği liderlik mücadelesinde kaza yaparak bariyerlere çarpan ve kontrol amaçlı hastaneye kaldırılan Verstappen'in sağlıklı bir şekilde hastaneden ayrıldığı bildirildi.

Formula 1'in internet sitesinden yapılan açıklamada, kaza sonrasında Hamilton'ın sosyal medyada ırkçı saldırılara maruz kaldığı belirtilerek, bu duruma tepki gösterildi.

Açıklamada FIA, Formula 1, takımlar ve pilotların sporu daha kapsayıcı hale getirmek için çaba sarf ettiği vurgulanarak, "Bu tür kabul edilemez saldırılar ortaya çıkarılmalı ve yok edilmeli. Bu tür insanlara sporda yer yok" ifadeleri kullanıldı.

VETTEL, ÇÖPLERİN TOPLANMASINA YARDIM ETTİ

Aston Martin'in Alman pilotu Sebastian Vettel, yarış sonrasında örnek bir davranışa imza attı.

Silverstone Pisti'ndeki mücadele sonrasında pistten ayrılmayan Vettel, görevlilerin çöp toplamasına yardım etti. Formula 1'in paylaştığı görüntüler büyük ilgi gördü.

F1 Büyük Britanya Grand Prix'sinin adı Hamilton F1 Büyük Britanya Grand Prix'sinin adı Hamilton Lewis Hamilton, Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın 10. yarışı Büyük Britanya Grand Prix'sini kazanan isim oldu.