2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları 10. gün heyecanıyla devam ediyor. Erkekler grekoromen stil 130 kilo yarı final maçında Kübalı Mijain Lopez Nunez'e 2-0 yenilen milli güreşçi Rıza Kayaalp, bronz madalya için İranlı Amin Mirzazadeh'in karşısına çıktı.

Rakibi önünde müsabakanın başından sonuna kadar üstün bir oyun sergileyen Rıza, iki devre sonunda 7-2'lik skorla mücadeleden galip ayrıldı ve olimpiyat üçüncüsü olarak bronz madalya kazandı.

Milli güreşçi Rıza Kayaalp, Hamit Kaplan'ın ardından üç olimpiyatta da madalya kazanan ikinci Türk güreşçi unvanıyla spor tarihine geçti.

Rıza Kayaalp altın madalya şansını kaçırdı Rıza Kayaalp altın madalya şansını kaçırdı Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda milli güreşçi Rıza Kayaalp, erkekler grekoromen stil 130 kilo yarı final maçında Kübalı Mijain Lopez Nunez'e 2-0 yenilerek altın madalya şansını kaybetti.

Rıza Kayaalp: Sonuna kadar savaşacağım Rıza Kayaalp: Sonuna kadar savaşacağım Koleksiyonundaki tek eksiği tamamlamak istediğini söyleyen millî güreşçi “Bunu Tokyo’da başaracağım” dedi