SpaceX, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (UUİ) yaklaşık 6 ay kalacak yeni astronot ekibini taşıyan uzay aracı ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) Florida'daki Kennedy Uzay Merkezi'nden fırlatıldı. "Crew-3" ismi verilen uçuşta, 3 Amerikalı 1 Alman olmak üzere 4 astronot yer alıyor.

24 SAAT İÇİNDE ULAŞMASI BEKLENİYOR

NASA mürettebatının, SpaceX'in Falcon 9 roketiyle fırlatılan kapsül ile yaklaşık 24 saat içinde UUİ'ye ulaşması bekleniyor.  6 ay sürmesi beklenen görevde ekibin bilimsel araştırma çalışmaları yürüteceği öğrenildi.

SpaceX'in NASA'nın 4 astronotunu taşıyan kapsülü, pazartesi günü Florida açıklarındaki Meksika Körfezi'ne güvenli şekilde inmişti.

TUVALET SORUNU YÜZÜNDEN BEBEK BEZİ KULLANDILAR

Kapsülde yaşanan tuvalet sorunu nedeniyle astronotların 8 saatlik iniş yolculuğunda bebek bezi kullanmak zorunda kaldıkları duyurulmuştu.

SpaceX'in 4 astronotu taşıyan uzay aracı dünyaya döndü SpaceX'in 4 astronotu taşıyan uzay aracı dünyaya döndü SpaceX'in 4 astronotu taşıyan uzay aracı Dragon Endeveaur, Florida kıyılarındaki Meksika Körfezi'ne başarılı bir şekilde iniş yaptı.

SpaceX, Starlink ağı için 60 internet uydusunu daha uzaya fırlattı SpaceX, Starlink ağı için 60 internet uydusunu daha uzaya fırlattı Amerikan roket, uydu ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Starlink internet uydu ağının parçası olan 60 iletişim uydusunu daha uzaya yolladı.