SpaceX ve Tesla CEO'su Elon Musk, yeni bir tweet atarak Twitter anlaşmasının "Uygunsuz (Spam) ve sahte hesapların, toplam kullanıcıların yüzde 5'inden azını oluşturduğu hesaplamasına dair beklenen detaylar sebebiyle" geçici olarak askıya alındığını duyurdu. Musk'ın açıklamasının ardından Twitter hisseleri yüzde 15’ten fazla değer kaybederek 38 doların altına geriledi.

Musk'un Twitter'ı 100 ülkenin GSYH’nın üzerinde bir ödeme ile servetinin 5’te birini gözden çıkararak satın almaya karar vermesi dikkati çekmişti. Daha önce Twitter'da yüzde 9,2'lik hisse satın alan Musk, 14 Nisan'da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) yaptığı bildirimde Twitter'ın tamamı için hisse başına 54,2 dolarlık teklifte bulunmuştu.

ELON MUSK ADIM ADIM İLERLİYORDU

Twitter'dan 25 Nisan'da yapılan açıklamada, şirketin hisse başına 54,2 dolara Musk'a satılmasına yönelik anlaşmanın sağlandığı açıklandı. Musk'ın Twitter'ı satın almak için teklif ettiği tutarı nasıl finanse edeceği tartışma konusu olurken ünlü milyarder, SEC'e yaptığı bir başka bildirimde 46,5 milyar dolarlık finansmanı sağladığını kaydetti.

Musk'ın 21 milyar doları öz kaynak olmak üzere 33,5 milyar dolarlık kaynak ayırmayı taahhüt ettiği belirtilen bildirimde, Morgan Stanley dahil bankaların ise 13 milyar dolarlık kredi sağlamayı kabul ettiği kaydedilmişti.

Musk, Twitter’ı satın alma hedeflerinden birisi olarak platformdan spam mesaj göndermek için kullanılan profilleri yasaklamak istediğini açıklamıştı. SEC belgelerine göre, Twitter ya da Musk anlaşmayı iptal ederse 1 milyar dolar para cezasına çarptırabilecek.

Elon Musk yönetimine hazırlık: Twitter iki üst düzey yöneticisi ile yollarını ayırdı Elon Musk yönetimine hazırlık: Twitter iki üst düzey yöneticisi ile yollarını ayırdı Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, Twitter’ı satın almak için 44 milyar dolarlık bir anlaşmaya imza attıktan sonra sosyal medya şirketinden ayrılık haberleri de gelmeye başladı. Twitter, iki üst düzey çalışanın ayrıldığını duyurdu.

Elon Musk, ölürse Twitter'ı kime vereceğini açıkladı Elon Musk, ölürse Twitter'ı kime vereceğini açıkladı Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, geçtiğimiz gün Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada gizemli bir ölüm mesajı verdi. Musk'ın tweeti sonrasında hayranları endişelenirken, birçok spekülasyon medyada yer aldı. Milyarder girişimci, ölmesi halinde yakın zamanda satın aldığı Twitter'ı kime bırakacağını söyledi.