Emniyet kaynaklarının verdiği bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından FETÖ/PDY’ye yönelik yürütülen soruşturmalarda yeni bir operasyon daha düzenlendi.

Yıllar içinde örgütün mali yapısını şekillendiren ve KHK ile kapatılan Kaynak Holding’in o dönemdeki yöneticilerinin kurdukları ileri sürülen bir güvenlik şirketinin çalışanlarına yönelik operasyon başlatıldı.

Baskınlarda örgüt bağlantılı olduğu güvenlik şirketi çalışanı 16 kişiden 15 şüpheli yakalandı. Gözaltına alınan şüpheliler sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Bir şüphelinin yakalanması için operasyonların sürdüğü öğrenildi.

FETÖ'nün mali yapılanmasına operasyon: 15 şüpheli yakalandı FETÖ'nün mali yapılanmasına operasyon: 15 şüpheli yakalandı İstanbul'da Fetullahçı Terör Örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda, örgütün mali yapısını şekillendiren Kaynak Holding yöneticilerinin kurdukları güvenlik şirketinin 15 çalışanı yakalandı.

FETÖ'ye bir tokat da uluslararası mahkemeden! Türkiye haklı bulundu FETÖ'ye bir tokat da uluslararası mahkemeden! Türkiye haklı bulundu Dünya Bankası bünyesinde faaliyet gösteren Uluslararası Yatırım Anlaşmazlıklarının Çözüm Merkezi (ICSID), Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında Türkiye'yi haklı buldu. Hainlerin 126 milyon avro tazminat talebi reddedildi.

İstanbul merkezli 10 ilde FETÖ operasyonu: 25 gözaltı İstanbul merkezli 10 ilde FETÖ operasyonu: 25 gözaltı İstanbul merkezli 10 ilde FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda, 25 şüpheli gözaltına alındı. 8 şüpheliyi arama çalışmaları sürüyor.