Akdeniz'de Antalya'nın Kaş ilçesi açıklarında deprem meydana geldi. AFAD'dan yapılan açıklamada depremin Kaş'a 155 kilometre uzaklıkta olduğu ve büyüklüğünün 6 olduğu aktarıldı. Deprem Antalya, İzmir, Denizli, Mersin ve çevresinde de hissedildi.

Akdeniz'de 08.32'de 6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem Antalya, İzmir, Denizli, Mersin ve çevresinde de hissedildi.

AFAD DUYURDU

AFAD, saat 08.32'de Akdeniz'de Antalya'nın Kaş ilçesi açıklarında 6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi.


AFAD'ın Twitter üzerinden yaptığı paylaşım

"OLUMSUZ BİR İHBAR YOK"

AFAD'dan yapılan açıklamada "Akdeniz'de Antalya'nın Kaş ilçesi açıklarında (155 km), saat 08.32'de 6,0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Geçmiş olsun Antalya. Kaş ilçesi açıklarında meydana gelen deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır." denildi.

ÇEVRE İLLERDEN HİSSEDİLDİ

Deprem Antalya'nın yanı sıra Mersin, İzmir, Denizli ve çevresinde de hissedildi.

BAKAN KURUM'DAN AÇIKLAMA

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "Antalya Kaş açıklarında meydana gelen deprem nedeniyle vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ekiplerimiz şu ana kadar olumsuz bir durum ve tespitle karşılaşmadılar. Rabbim ülkemizi her türlü afetten korusun" dedi.

Gaziantep'te korkutan deprem: 3.5 ile sallandı Gaziantep'te korkutan deprem: 3.5 ile sallandı Gelen son dakika haberine göre Gaziantep Islahi'de 3.5 büyüklüğünde deprem oldu.
İran’da deprem paniği: 5.1 ile sallandılar İran’da deprem paniği: 5.1 ile sallandılar Ülkemizin sınır komşularından İran'da, 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin; İran'ın Kirman eyaletinde gerçekleştiği öğrenildi.