Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisinde bulunan Ayder Yaylası ve 2 bin rakımın üzerindeki yaylalarda kar yağışı etkili oluyor.

Çağrankaya, Huser, Samistal, Pokut ve Sal yaylalarında kar kalınlığı 15 santimetreyi geçerken 3 bin rakımın üzerindeki bölgelerde ise 20 santimetreye ulaştı.

Karayolları ekipleri, Ovit Dağı geçidinde kar kalınlığının 15 santimetreye yaklaştığını belirterek yol temizleme çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.

Yaylalarda vatandaşların bulunması nedeniyle geçidin bir süre daha açık tutulacağını ifade eden ekipler, Ovit Tüneli bölgesinde herhangi bir olumsuzluk olmadığını aktardı.


Çağrankaya, Huser, Samistal, Pokut ve Sal yaylalarında kar kalınlığı 15 santimetreyi geçerken 3 bin rakımın üzerindeki bölgelerde ise 20 santimetreye ulaştı.

İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Türüt, AA muhabirine, yayla yollarını açtıklarını belirterek vatandaşları, yaylalardan dönüşleri tamamlamaları konusunda uyardı.

Yaylalarda gelecek günlerde yol çalışması yapılmayacağını ifade eden Türüt, son kez yol temizleme çalışması yaptıklarını aktardı,

Türüt, İl Özel İdare ekiplerinin yol kontrollerini sürdürdüğünü sözlerine ekledi.

Çin'in Gansu eyaletinde son 14 yılın en yoğun kar yağışı yaşandı Çin'in Gansu eyaletinde son 14 yılın en yoğun kar yağışı yaşandı Çin'de erken gelen kış ülkeyi hazırlıksız yakaladı. Ülkenin kuzey kesimleri, yoğun kar yağışının etkisi altına girdi. Bazı noktalarda gıda tedariki aksadı. Buz tutan bir yolda yaşanan zincirleme kazada ise 3 kişi hayatını kaybetti.
3 kent kar yağışı! Sürücüler zor anlar yaşadı 3 kent kar yağışı! Sürücüler zor anlar yaşadı Kars, Ardahan ve Sivas’ta sabah saatlerinde etkisi gösteren kar yağışı etkisini artırarak devam ediyor. Yoğun kar yağışı ise sürücülere ve sokaktaki vatandaşlara zor anlar yaşatırken, kartpostallık görüntüler ortaya çıktı.
Meteoroloji günlerdir uyarıyordu... Kar yağışı başladı Meteoroloji günlerdir uyarıyordu... Kar yağışı başladı Meteoroloji’nin günler öncesinden uyarısını yaptığı kar yağışı Sinop, Gümüşhane, Bayburt ve Ardahan'ın yüksek kesimlerinde etkili olmaya başladı.