Yapılan son değerlendirmelere göre; Muğla, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize ile Antalya'nın batı kıyı ilçelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. 
Rüzgar, genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege kıyıları ve Batı Karadeniz kıyı kesimlerinde kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle: 
Ankara: Az bulutlu ve açık 5 
İstanbul: Genellikle parçalı bulutlu, kuzey kesimleri yer yer çok bulutlu 9 
İzmir: Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu 12 
Adana: Parçalı bulutlu 15 
Antalya: Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, öğleden sonra batı kıyı ilçeleri aralıklı ve hafif sağanak yağışlı 15 
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif yağmurlu 9 
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif yağmurlu 8 
Erzurum: Az bulutlu (İl genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor) -8
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 6 


Deniz ulaşımına poyraz engeli
Deniz ulaşımına poyraz engeliÇanakkale'de etkili olan kuvvetli poyraz, deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor. 03 Şubat 2014 Pazartesi 08:58yazıyı büyütyazıyı küçült
Zaman zaman hızını artıran rüzgar nedeniyle, Gelibolu-Lapseki hattındaki araba vapuru seferleri geçici olarak durduruldu.Çanakkale Boğazı'ndaki deniz ulaşımı, Çanakkale-Eceabat arasındaki araba vapurları seferleriyle sürdürülüyor.