‘Dünyanın En Yaşlı İnsanı’ unvanına sahip olan 118 yaşındaki Kane Tanako, ismini Guinness Rekorlar Kitabı’na yazdırmıştı. Ancak sosyal medyadaki video ile tahtından oldu. Sosyal medyada kısa sürede popüler olan Pakistan'da yaşayan ve 300 yaşında olduğu iddia edilen kadının videosu Tanako'nun rekorunu ikiye katladı. Yaşlı kadının videosunun altına "Teyze ölmeyi unutmuş" ve "Ya teyze biraz yaşlı gösteriyor ben 400 sandım hatta" gibi yorumlar yapıldı.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

300 yaşında olduğu iddia edilen Pakistanlı kadının videosuna sosyal medya kullanıcılarından yorum yağdı. Binlerce kişiden yorum yapılırken yeni bir rekor elde edilmiş oldu.

“TEYZE ÖLMEYİ UNUTMUŞ”

Gündem olan videonun altına gelen yorumlar ise , "17 yaşında gireceğim ve yaşlanacağım diye korkan ben ve 300 yaşında ısrarla yaşamaya devam eden teyze...", "Ya teyze biraz yaşlı gösteriyor ben 400 sandım hatta", "Ben de eğer kocamdan erken ölürsem kocam başkasıyla evlenir korkusuyla 300 yaşında kadar yaşayabilirim rekor saymasanız da olur" "Teyze ölmeyi unutmuş" yorumlarını yaptı.

Açık denizde yaşam savaşı: Anne çocukları için kendini feda etti Açık denizde yaşam savaşı: Anne çocukları için kendini feda etti Venezuela açıklarında batan bir teknedeki anne ve 2 çocuğu açık denizde günlerce hatta kalmak için mücadele etti. Anne çocuklarını emzirerek hayatta kalmalarını sağlarken, kendisi ise dehidrasyon sebebiyle öldü.

Okula dönen çocuk akran zorbalığı yaşamasın Okula dönen çocuk akran zorbalığı yaşamasın Çocukların online eğitim sonrası yüz yüze eğitim dönemine geçmesiyle birlikte okul ve arkadaşlık ilişkilerinde problem yaşayabileceğini vurgulayan uzmanlar “İki yıl boyunca evde ebeveynleriyle vakit geçiren, kendi içine dönen çocuğunuz, okulda yüz yüze iletişimde pasif kalabilir. Akran zorbalığı yaşayabilir. Ailelerin geçiş döneminde çocuklarını çok iyi takip etmesi gereklidir” uyarısında bulunuyor.

Asırlık çınar virüse karşı yaşam mücadelesini kazandı Asırlık çınar virüse karşı yaşam mücadelesini kazandı Korona virüse yakalanan ve Eskişehir Şehir Hastanesi'nde tedavi altına alınan 116 yaşındaki Ayşe Karatay, virüsü yenmeyi başardı.