Bursa'dan feci bir haber geldi. Kimyasal plastik fabrikasında meydana gelen patlamada 1 işçi hayatını kaybederken 6 işçi yaralandı. Çok sayıda işçi de gazdan etkilendi.  Kestel ilçesine bağlı Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir kimyasal plastik ham madde fabrikasında patlama yaşandı. Patlama sonrası fabrikanın çatısı uçtu. Yapılan ihbar sonrası bölgeye çok sayıda AFAD, itfaiye, sağlık ve polis ekibi geldi.

ÇOK SAYIDA İŞÇİ GAZDAN ETKİLENDİ
Ekipler yaptıkları çalışma sonucu 1 işçinin öldüğünün, 6 işçinin de yaralandığını belirledi. 20 işçi ise kimyasal madde ve dumandan etkilendi. Olay yerinde müdahale edilen bu işçilere zehirlenme ihtimallerine karşı da ayran içirildi. Yaralılar ise hastaneye kaldırıldı. Ekipler, enkaz altında arama çalışmalarına devam ederken patlamanın boya kazanından mı yoksa yükleme sırasında bir kamyonda mı kaynaklandığı araştırılıyor.

VALİ OLAY YERİNDE
Patlamanın ardından olay yerine giden Bursa Valisi Yakup Canbolat yaralıların genel durumlarının iyi olduğunu entübe hasta olmadığını, gazdan etkilenen 20'nin üzerindeki vatandaşın da ayakta tedavi edildiğini söyledi. Patlama bölgesinde yangın oluşmadığını ancak bir tankta sızıntının devam ettiğini bildiren Vali Canbolat, "Hafif bir sızıntı var malzemenin başka tanka taşınması ile ilgili arkadaşlar çalışıyor. Genel itibariyle tedbirler alındı. Bir sıkıntı bulunmuyor. Teknik bir bilgim yok ama plastik ve deri hammadde işleniyormuş, parlayıcı ve yanıcı bir madde olmadığını biliyorum" dedi.

Avcılar'da korkutan doğalgaz patlaması: 4 yaralı Avcılar'da korkutan doğalgaz patlaması: 4 yaralı Avcılar’da iki bina arasında bulunan 3 katlı ayakkabı imalathanesinde iddialara göre yaşanan doğalgaz patlaması sonucu 1’i ağır 2 kişi yaralandı. Olayda yaralanan 2 kişinin hastanedeki tedavisi devam ederken aynı aileden 2 kişinin ise tedbir amaçlı hastaneye götürüldüğü öğrenildi.

Düdüklü tencerede çorba pişiriyordu! Patlamasıyla hastanelik oldu Düdüklü tencerede çorba pişiriyordu! Patlamasıyla hastanelik oldu Erzurum'da düdüklü tencerenin patlamasıyla yüzünde ve vücudunda derin yanıklar oluşan 46 yaşındaki Münevver Samancı, hastaneye kaldırıldı.