Kaza, geçtiğimiz temmuz ayında gece saatlerinde Ümraniye’de meydana geldi. İddiaya göre, çift yönlü sokak içerisinde elektrikli scooter ile devriye atan güvenlik görevlisi Ahmet Demirtaş, karşı yönden hızla gelen İBB hizmet aracının önüne doğru düştü. Hızla gelen ticari araç da duramayınca, Demirtaş aracın altında kalarak metrelerce sürüklendi.

Kazada ağır yaralanan Demirtaş, 15 günlük yoğun bakım sürecinin ardından hayata tutundu. Vücudunun sağ tarafını hissetmeyen ve 4 aydır iş göremeyen Demirtaş’ın 3 aydır fizik tedavisi devam ediyor. Kaza sonrası çapraz bağları kopan Demirtaş’ın yeniden ameliyat olacağı da belirtildi.

Yoğun tedavi süreci sonrası ölümden dönen Demirtaş, kendisine çarpan İBB aracına ait sigorta firmasından gelen cezayla birlikte ikinci bir şoku yaşadı. İddiaya göre, sigorta firması, scooter sürücüsü Demirtaş’ın araçla çarpışması sonrası araçta oluşan 6500 liralık maddi hasarın ödenmesini talep etti. 

"6500 LİRALIK FATURA GÖNDERDİLER"

Yaşanan kazaya ilişkin konuşan scooter sürücüsü Demirtaş, “Ümraniye’de güvenlik görevlisi olarak çalıştığım kurumda scooterla devriye atarken karşıdan gelen aracın hızından kaçamadım. Araç beni altına alarak metrelerce sürükledi. Gözümü açtığımda yoğun bakımdaydım. 15 gün boyunca yoğun bakımda tedavi gördüm. 4 aydır iş göremiyorum. Sağ tarafımı zaten hissetmiyorum. Fizik tedavim devam ediyor. Bunların üzerine bir de evime karşı tarafa ait sigorta firmasından çarpışma anında araca zarar verdiğim gerekçesiyle bir fatura gönderildi. Benim hayatım söz konusu iken bu gelen 6500 liralık hasar talepleri gerçekten çok üzücü” diye konuştu.

İstanbul trafiğinde ‘scooter’ tehlikesi:‘Hayalet gibi  her yerden  çıkıyorlar’ İstanbul trafiğinde ‘scooter’ tehlikesi:‘Hayalet gibi her yerden çıkıyorlar’ İstanbul'da kullanımı yaygınlaşan scooter, sürücüleri isyan ettirdi. Trafikte güvenliği sağlamada zorluk yaşayan sürücüler, scooter kullananaların adeta hayalet gibi her yerden çıktığını ve trafik kuralarını hiçe saydıklarından ötürü kazaların arttığını söyledi.

İstanbul’da scooter’lara yakın takip İstanbul’da scooter’lara yakın takip Son zamanlarda sokak ve caddelerde artan elektrikli scooter’lar yayaları canından bezdirdi. Buna tedbir almak isteyen İstanbul Emniyeti, scooter avına çıktı.