Başakşehir Belediyesi, gençlere yönelik eğitim çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Gazeteciliğe gönül veren gençler için hayata geçirilen Gazetecilik ve Yeni Medya Okulu’nda ilk eğitim dönemi başladı. Yeni medyaya yeni bir soluk kazandıracak okulda, gazetecilik ve editörlüğün tüm detayları ele alınacak. Deneyimli gazetecilerden 6 hafta boyunca eğitim alacak kursiyerler, birçok alanda deneyim sahibi olacak.

"FAYDALI BİR EĞİTİM DÖNEMİ BİZLERİ BEKLİYOR"

Alanında uzman gazetecilerden eğitim almak için derslere katıldığını belirten Abdullah Revaha Kaman, “Süreç içerisinde tüm alanlarda kendimi geliştirmeye ve öğrenebildiğim kadar yeni bilgiyi öğrenmeye çalışacağım” dedi.

Faydalı bir eğitim döneminin kendilerini beklediğini söyleyen Hasan Selçuk Turan ise, “Burada edineceğimiz her bilgi bize yeni yol haritaları oluşturacak” ifadelerini kullandı.

Döne Deliktaş ise, gazetecilik eğitimini gazetecilerden almaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyledi. 

YENİ NESİL HABERCİLİK MERKEZİ

Gazetecilik ve Yeni Medya Okulu’nda, kursiyerlere haber yazım kuralları, içerik oluşturma ve editörlük alanında eğitimler verilecek. "Yeni nesil habercilik merkezi” sloganı ile kapılarını açan okulda Fatih Selek temel gazetecilik, Esra Toptaş yeni medya, Kenan Kıran sosyal medyada habercilik, Nuriye Çakmak Çelik röportaj haberciliği, Taha Hüseyin Karagöz muhabirlik ve editörlük alanındaki tecrübelerini kursiyerlerle paylaşacak.