Kağıthane Hürriyet Mahallesi’nde meydana gelen olayda, sokak üzerindeki bir binada yaşayan Afrika uyruklu Obinwa Augustine Ochiagha’nın evine gece saatlerinde 3 şahıs geldi. İddiaya göre, eve giren şahıslar ile genç arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine şahıslar genci önce darp etti ardından da boynunda bulunan 3 bin dolar değerindeki kolyesini gasp etti. Eve girdikten 5 dakika sonra dışarıya çıkan şahıslar, geldikleri lüks otomobille sokaktan ayrıldı. 

ÖNCE DARP ARDINDAN DA GASP ETTİLER İDDİASI
Olayın ardından Afrika uyruklu Obinwa Augustine Ochiagha’nın ihbarı üzerine olay yerine polis ekibi sevk edildi. Gencin kendisini darbeden ve kolyesini çaldığını iddia ettiği şahıslardan şikayetçi olması üzerine polis ekipleri çalışma başlattı.

OTOMOBİLLE GELDİLER

Bu kapsamda binanın güvenlik kamera görüntülerini incelemeye alan polis ekipleri, gece saatlerinde binanın bulunduğu sokağa lüks bir otomobilin geldiğini ve içerisinden 3 şahsın inerek binaya girdiğini tespit etti.

POLİS ŞÜPHELİLERİ KISA SÜREDE YAKALADI
Şahısların 5 dakika sonra ise binadan elinde bir poşetle çıkarak, geldikleri otomobile binip gittikleri belirlendi. Çalışmalara devam eden polis ekipleri, şahısların bindiği lüks otomobilin plakasını buldu. Sahibine ulaşan ekipler, buradan yola çıkarak binaya giren şahısların 3 adet suç kaydı bulunan Coşkun T. (34), Mesut Ç. (29) ve Vedat I. (28) olduğunu tespit etti.

ŞAHISLAR ADLİ MAKAMLARCA SERBEST BIRAKILDI
Afrikalı gencin de şahısları teşhis etmesi üzerine yakalamaları yapılan 3 şahıs, gözaltına alınarak emniyete götürüldü. İfadeleri alınan şahıslar, genci darb ettiklerini ancak kolyesini görmediklerini iddia etti. İfadeleri alınarak adli işlemleri yapılan 3 şahıs, sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları savcılık makamı tarafından serbest bırakıldı.

Otobüste oturan çocukları kaldırmak isteyen adam yolcular tarafından darp edildi Otobüste oturan çocukları kaldırmak isteyen adam yolcular tarafından darp edildi Çekmeköy istikametinde seyir halinde olan İETT otobüsünde yabancı uyruklu çocukları kaldırarak oturmak isteyen bir kişiyle diğer yolcular arasında tartışma çıktı. Tartışma büyüyerek yumruklu kavgaya döndü.

Trafik magandaları yine sahnede: Kadın kuryeyi acımasızca darp ettiler Trafik magandaları yine sahnede: Kadın kuryeyi acımasızca darp ettiler Kocaeli'de sipariş teslim etmeye giderken, trafik magandalarının saldırısına uğrayan 22 yaşındaki genç kadın kabusu yaşadı.