Yurt genelinde etkili olan kar yağışı yabani hayvanların sık sık şehre yakın yerlere inmesine neden olurken aç oldukarı yiyecek bulamayan hayvanlar şehre yakın noktalarda görüldü. 

Son olarak nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalan bir vaşak, Erzurum dağlarında karla kaplı yollar arasında görüldü. 

Karlı havaların etkili olmasıyla beraber aç kalan yabani hayvanlar şehir merkezlerine yakın noktalara inmeye başladı.

Nesli tükenme tehlikesinde olan ve sık görünmeyen türlerden olan vaşak vatandaş tarafından görüntülendi.

Korkutan görüntüler: Domuz sürüsü ilçeye indi Korkutan görüntüler: Domuz sürüsü ilçeye indi Van'ın Gevaş ilçesinde şehre inen domuz sürüsü çevredeki vatandaşlarda paniğe neden oldu.

Hayvanat bahçesinde kaplan saldırısı: 1'i ağır 3 yaralı Hayvanat bahçesinde kaplan saldırısı: 1'i ağır 3 yaralı ​Japonya’da bulunan bir hayvanat bahçesindeki kaplan tesiste bulunan çalışanlara saldırdı. Tehlikeli saldırıda 1 ağır olmak üzere görevli yaralandı.

Belediyelerden barınak yarışı: Sokak hayvanlarına 5 yıldızlı bakım Belediyelerden barınak yarışı: Sokak hayvanlarına 5 yıldızlı bakım Sosyal medyada barınaklarla ilgili akılalmaz suçlamalar ortaya atıldı. Belediyeler de hayvan otellerini aratmayan barınakların fotoğrafları ile bu iddialara cevap verdi. Veterinerler, toplanan hayvanları tedavi ediyor. Kedi ve köpekler, bir kısmı orman içinde olan geniş yuvalarında güvenli şekilde yaşamaya başlıyor.