Yargıtay, alışveriş platformundaki bir pastaneden alınan bir ürünün ayıplı olması sebebiyle, mahkemenin platform aleyhine verdiği bedel iadesi kararını, servis sağlayıcının sorumluluğu olmadığı gerekçesiyle bozdu.

AYIPLI MALDAN ARACI DEĞİL SATAN SORUMLU

Resmi Gazete'de yayınlanan kararda, aracı hizmet sağlayıcının malın ayıplı olmasından kaynaklı sorumluluğu bulunmadığı belirtildi.

Yargıtay böylece, bir çok müşterinin alışveriş yaptığı dükkan yerine alışveriş platformunu sorumlu tutmasının önüne geçecek bir karara imza attı ve internet alışverişinde karşılaşılan ayıplı malda platformların sorumlu olmadığına hükmetti.

Yargıtay'dan 'pislikçilik' kararı: 6 yıl hapis Yargıtay'dan 'pislikçilik' kararı: 6 yıl hapis Muhasebeciyi 'üzerinize bir şey bulaşmış' diyerek temizleme bahanesiyle soyan hırsızlara verilen 6 yıllık hapis cezası Yargıtay tarafından onandı. 'Pislikçilik’ olarak tabir edilen yöntemi kullanan hırsızlar akılalmaz bir senaryo oluşturduktan sonra adım adım uygulayarak bankadan çıkan muhasebeciyi kaşla göz arasında soymuşlardı.

Yargıtay’dan emsal niteliğinde ‘hayırlı evlat’ kararı Yargıtay’dan emsal niteliğinde ‘hayırlı evlat’ kararı Yargıtay, kanser hastası babası ve kalp hastası annesine bakan ve ölünceye kadar bakım sözleşmesi imzalayan kız evlada bırakılan dairenin iadesi yönünde mirasçılar tarafından açılan davada son noktayı koydu