Yurt genelini etkisi altına alan yoğun kar yağışı, gündelik hayatı zorlaştırdı. Birçok ilde ulaşım dururken, kimi yapılar da zarar gördü. Bu kapsamda;  Elazığ’ın Alacakaya ilçesinde bulunan düğün salonu yoğun kar yağışı dolayısıyla çöktü.

BİRİKEN KAR ÇATININ ÇÖKMESİNE NEDEN OLDU
Yoğun kar yağışı Elazığ ilçelerinde etkisini sürdürüyor.  Alacakaya ilçesinde bulunan belediye düğün salonu, çatısında toplanan kara daha fazla dayanamadı ve çöktü. O esnada salonun içeresinde kimsenin olmaması olası bir facianın da önüne geçti.

Karlı yolda kamyonet köprüden düştü: 1 ölü, 3 yaralı Karlı yolda kamyonet köprüden düştü: 1 ölü, 3 yaralı Gümüşhane'de kar yolda ilerleyen kamyonet köprüye geldiği sırada dereye yatağına düştü. Kazada 1 kişi hayatını kaybederken 3 kişi yaralandı.

Ordu’da kar kalınlığı 2 metreyi aştı Ordu’da kar kalınlığı 2 metreyi aştı Ordu’nun Akkuş ilçesinde etkili olan kar yağışı sonrasında kar kalınlığı 2 metreyi aştı. İlçenin Kertik Mesire Alanı’nda çekilen fotoğraf sosyal medyanın gündemine oturdu.

Karda mahsur kalan 9 bin 398 kişi tahliye edildi Karda mahsur kalan 9 bin 398 kişi tahliye edildi Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), yurt genelinde karda mahsur kalan 9 bin 398 kişinin mahsur kaldığı yerden alınarak güvenli bölgelere sevk edildiğini açıkladı.