Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan açıklamaya göre, Menderes ilçesi açıklarında lastik bot içerisinde bir grup düzensiz göçmen olduğu bilgisi üzerine bölgeye Sahil Güvenlik botu sevk edildi. Bottaki Yunanistan unsurlarınca geri itildikleri belirlenen 9 düzensiz göçmen karaya çıkarıldı.

Foça ilçesi açıklarında da içerisinde bir grup düzensiz göçmenin bulunduğu lastik botun motor arızası yaptığı ihbarı üzerine bölgeye sevk edilen Sahil Güvenlik ekibi 35 düzensiz göçmeni kurtardı.

Yine Foça ilçesinde lastik bot içerisinde bir grup düzensiz göçmenin bulunduğu bilgisi üzerine bölgeye gönderilen ekipler, Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına geri itilen 32 düzensiz göçmeni karaya çıkardı.

Düzensiz göçmenlerin işlemlerin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne sevk edilecekleri öğrenildi.

Fethiye'de botları batmak üzere olan 17 göçmen kurtarıldı Fethiye'de botları batmak üzere olan 17 göçmen kurtarıldı Fethiye açıklarında botları batmak üzere olan 17 düzensiz göçmeni, Sahil Güvenlik ekipleri kurtardı.

Yunanistan'ın Türk kara sularına ittiği 81 göçmen kurtarıldı Yunanistan'ın Türk kara sularına ittiği 81 göçmen kurtarıldı İzmir’in Foça ve Seferihisar ilçesi açıklarında Yunanistan tarafından Türk kara sularına geri itilen 81 göçmen, Sahil Güvenlik ekiplerimiz tarafından kurtarıldı.